Веб-портал міста Люботин » Архів (до 2018 р.) » Економіка » Статистика » 4 вересня – День підприємця України

 4 вересня – День підприємця України
Автор: Chekardina   Додано:6 вересня 2016   Переглядів:838   Категорія - [Архів (до 2018 р.) » Економіка » Статистика]
 
 (голосів: 0)

4 вересня – День підприємця України

 

В першу неділю вересня в Україні відзначається свято – День підприємця. Це професійне свято в нашій державі було засновано у 1998 р.

Особливу роль в Україні відіграє розвиток малого підприємництва. У формуванні громадянського суспільства важлива роль належить цьому сектору економіки. Серед активних підприємств (юридичних осіб) області (без урахування результатів діяльності банків та бюджетних установ), які прозвітували про свою фінансово-господарську діяльність до органів державної статистики у 2015 р., 95,5%, або 23,8 тис., відносилися до малих підприємств, з яких 86,9% – мікропідприємства.

Оптовою та роздрібною торгівлею; ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів займалося 29,7% загальної кількості малих підприємств області; промисловістю – 13,9%; операціями з нерухомим майном – 13,7%; професійною, науковою та технічною діяльністю –8,8%.

За даними державних статистичних спостережень у 2015 р. на малих підприємствах Харківщини працювало 28,3% загальної кількості зайнятих працівників області, або 109,6 тис. осіб.

Малі підприємства забезпечують майже чверть загального обсягу реалізації продукції області, який дорівнював понад 61 млрд.грн, що на 38,4% більше, ніж у 2014 р. Майже половину цього обсягу (48,4%) припадає на сферу оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів; 16,7% – промисловості, 12,5% – сільського, лісового та рибного господарства. Мікропідприємствам належить майже третина суми обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств – 19,6 млрд.грн.

За 2015 р. 72,4% малих підприємств області отримали прибуток на суму 7,4 млрд.грн до оподаткування, водночас сума допущених ними збитків склала 10,1 млрд.грн.

У День підприємця промовляються слова вдячності за нелегку працю ініціативним, енергійним, винахідливим, спритним бізнесменам; проводяться конференції, форуми, виставки, приурочені до свята і присвячені розвитку підприємницької діяльності та проблемам розвитку середнього та малого бізнесу. Приєднуємося до привітань підприємцям та бажаємо Вам найсміливіших починань та вірних розрахунків, здійснення задумів і процвітання бізнесу.

 

Заступник начальника

Головного управління статистики

у Харківській області                                                                                  І.Г.Наумов

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.