#успішна справа
Автор: Бутенко Анна   Додано:3 березня 2021   Переглядів:201   Категорія - [Безоплатна правова допомога]
 
 (голосів: 0)

Прикриваючись карантином, пов’язаним з коронавірусною хворобою, окупаційна влада так званої «ДНР» заблокувала пункти пропуску через лінію зіткнення. Люди стали заручниками ситуації та змушені діставатися підконтрольної Україні території єдиним способом: через територію РФ. Однак, при перетині кордону, громадян притягують до адміністративної відповідальності за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї (ст. 204-2 КУпАП України), що тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 5100 грн.
Протягом останніх місяців до Центру звернулися десятки громадян, які опинилися в подібній ситуації. Так, на початку грудня 2021 року до Центру звернувся пан Віктор, та розповів, що декілька днів тому у відношенні нього була винесена постанова, якою він притягувався до адміністративної відповідальності за порушення державного кордону. З постановою клієнт був не згоден, так як не вважав себе винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення.
Для надання вторинної правової допомоги пану Віктору була призначена головний спеціаліст Центру Анастасія Макєєва, яка склала адміністративний позов до Державної прикордонної служби України Східного регіонального управління Луганського прикордонного загону ВПС «Мілове» про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення. Позов подавався до районного суду за місцем винесення оскаржуваної постанови. Також, у зв’язку з тим, що законодавством передбачений дуже короткий строк для оскарження постанови про притягнення до адміністративного правопорушення (лише 10 днів з дня винесення), було складено клопотання про поновлення строку для звернення до суду.
У позові фахівець Центру посилалася на те, що оскаржувана постанова містить недостовірну інформацію, не містить посилання на докази та не відповідає закону.
28" грудня 2020 р. Міловський районний суд Луганської області виніс рішення, яким скасував постанову про накладення адміністративного стягнення на пана Віктора, постановив закрити справу про адміністративне правопорушення та стягнути з відповідача на користь клієнта Центру сплачений ним судовий збір.
Зазначаємо, що у таких справах суди переважно приймають рішення на користь громадянина.
В Кабміні опрацьовують питання скасування штрафів на людей з непідконтрольних територій, які перетинають неконтрольовану ділянку кордону з Росією, а потім з російської території в’їжджають в Україну, але на сьогоднішній день питання, нажаль, ще не вирішено.
З рішенням суду можна ознайомитися за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/93894029
#успішна справа