#кейс_БПД
Автор: Бутенко Анна   Додано:13 квітня 2021   Переглядів:168   Категорія - [Безоплатна правова допомога]
 
 (голосів: 0)

Існує багато «схем», які використовують колектори, аби досягти своєї мети – залякування по 128222;телефону, вимоги повернути кошти, 128663;виїзди до боржника, 128074;погрози близьким та родичам, переслідування, 128121;психологічний тиск, образи тощо. Історія пана Андрія була, навпаки, нетипова. Ніхто не дзвонив і не вимагав сплатити кошти, просто якось чоловік не зміг скористатися банківською 128179;картою.
Ситуація не з приємних: чоловік залишився без коштів для існування. З’ясувалося, що рахунки, відкриті в банківських установах, були 10062;арештовані. До того ж, бухгалтерія установи, де пан Андрій працює, почала утримувати із заробітної плати заборгованість на користь фінансової компанії на підставі постанови приватного виконавця виконавчого округу м.Київ. Приватним виконавцем звернуто стягнення на заробітну плату боржника на підставі виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом Київського нотаріального округу.
129001; Юристи
Маріупольський місцевий центр БВПД
за допомогою електронних сервісів Міністерства юстиції України отримали з відкритих реєстрів інформацію про виконавче провадження відносно пана Андрія, зробили відповідні запити до приватного нотаріуса та приватного виконавця, оскільки чоловік не отримував 128196;постанови про відкриття виконавчого провадження.
Відповіді від приватного виконавця так не отримали. З відповіді приватного нотаріуса з’ясувалося, що у 2018 році фінансова компанія уклала з 127974;банком, в якому чоловік брав кредит, договір відступлення права вимоги за кредитним договором пана Андрія. При цьому фінансова компанія ніяким чином не повідомила боржнику про 8618;перехід права на вимогу за кредитом, що є головною умовою вважати заборгованість безспірною, тобто підставою для вчинення нотаріусом виконавчого напису.
Новий кредитор вказав неправильну адресу пана Андрія у м.Київ, де він ніколи не проживав. Через це і виконавчий напис, і виконавче провадження вчинялися у м.Київ. Цей факт дає підстави вважати, що фінансова компанія, приватний нотаріус та приватний виконавець діють спільно.
Пан Андрій є учасником бойових дій, що дає йому право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Юристка Маріупольського місцевого центру Альона Данилевська підготувала позов до суду про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
128105;‍127891;Коментар юристки Альони Данилевської:
«При вчиненні виконавчого напису нотаріус повинен перевірити безспірність заборгованості, яка є обов’язковою для вчинення виконавчого напису нотаріуса і має бути підтверджена певним переліком документів, який подає стягувач. (Постанова Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 №1172). Визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, можливо тільки в судовому порядку».
Зазвичай подібні фінансові компанії в односторонньому порядку нараховують відсотки, пеню, штрафні санкції за кредитом, не зважаючи на вимоги ЗУ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». У випадку пана Андрія фінансова компанія до суми заборгованості включали відшкодування витрат за вчинення виконавчого напису нотаріуса.
128105;‍9878;Суд задовольнив позовні вимоги пана Андрія в повному обсязі та стягнув з фінансової компанії на користь пана Андрія судовий збір.
128312; Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://bit.ly/2Pd1lr4
128215; Більше кейсів системи БПД тут 10145;65039; https://bit.ly/35YQ57A