#консультаціяБПД
Автор: Бутенко Анна   Додано:17 серпня 2021   Переглядів:143   Категорія - [Безоплатна правова допомога]
 
 (голосів: 0)

Як встановлюється заробітна плата у разі втрати документів про заробітну плату (дохід).
Трапляється, що людина прийшла в пенсійний фонд, щоб оформити пенсію, але не має документів про розмір зарплати для обчислення розміру пенсії.
В основному це стосується періодів трудової діяльності до 1 січня 2004 року – коли набрав чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
128204; Якщо особа з 1 січня 1998 року працювала офіційно, сплачувала податки зі своїх доходів до бюджету держави, роботодавець подавав персоніфіковані звіти до ПФУ, – то тоді особа зможе отримати інформацію про свою заробітну плату (доходи).
128073; Якщо ж заробітна плата отримувалась особою до 1 січня 1998 року та така інформація відсутня у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків і Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, то вона визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною професією (посадою) на підприємстві, в установі, організації, що склалася в кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати (доходу) − за наявності підприємства, де працювала особа, або їх правонаступника.
128073; За відсутності відповідної професії (посади) враховують розмір середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою).
128073; У випадку ж повної втрати первинних документів про нарахування та виплату заробітної плати (доходу) за відповідний період вона визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія.
У детальній консультації на сайті дізнаєтесь, як отримати документи про розмір зарплати, якщо:
10004;65039; Якщо підприємство, де працювала особа, ще існує або ж є його правонаступник.
10004;65039; Якщо підприємство ліквідовано або реорганізовано.
10004;65039; Якщо документи не передавались до архівних установ.
Консультація на сайті: https://cutt.ly/Lm8qqbV
#консультаціяБПД