відновне правосуддя
Автор: Бутенко Анна   Додано:18 жовтня 2021   Переглядів:135   Категорія - [Безоплатна правова допомога]
 
 (голосів: 0)

Програма з відновного правосуддя була запущена у січні 2019 року на базі системи безоплатної правової допомоги у шести пілотних областях, а у квітні 2020 року поширена на всю територію України. Її метою є раннє виведення неповнолітніх, які вперше вчинили кримінальний проступок або нетяжкий злочин, із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним кримінальним правопорушенням.
Станом на 1 жовтня цього року 158 неповнолітніх звільнені від кримінальної відповідальності або кримінальні провадження стосовно них закрито. Щодо 50 неповнолітніх кримінальні провадження перебувають на розгляді судів.
Про результати реалізації Програми йшлося під час конференції щодо результатів реалізації проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». У заході взяли участь представники дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Офіс Генерального прокурора, Міністерство юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, обласних та окружних прокуратур, регіональних центрів з надання БВПД, адвокати-посередники, судді, психологи та представники громадських організацій, пробації, ювенальної превенції, науковці та інші спеціалісти.
Детальніше читайте на нашому сайті: https://bit.ly/3awD1as
відновне правосуддя