22 березня щороку відзначається Всесвітній день води
Автор: Svetlana   Додано: 15 березня 2018   Переглядів:1102   Категорія - [Головна, Відділ з питань розвитку інфраструктури міста, Екологія міста]
 

  22 березня щороку відзначається Всесвітній день води .  Вперше ідея проведення Всесвітнього дня води прозвучала на Конференції ООН з охорони довкілля, що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро, а  на світовому рівні свято відзначається з 1993 р. Кожного року Всесвітній день води проходить під новим гаслом, яке відображає нагальну проблему, пов’язану з водою .

  На території нашої країни свято "Всесвітній день води" відзначається з 1995 року.

Всесвітній День води – це можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства та покликаний підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів, заохочуючи при цьому споживачів, фахівців і громадськість як на національному, так і на міжнародному рівнях розробляти та реалізувати заходи для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження, поліпшення їх водного режиму та якості води водних екосистем.

  Україна є однією з найменш забезпечених водою серед країн Європи, у маловодні роки дефіцит води відчувається навіть у басейнах великих рік, тому в Україні проблема води завжди є і буде актуальною й гострою. До того ж багато комплексів очисних споруд перевантажені і працюють неефективно, внаслідок чого з року в рік погіршується санітарний стан річок та водоймищ, цілий ряд яких є джерелом питного водопостачання міст та інших населених пунктів України. Забезпеченість чистими водними ресурсами є однією з складових національної безпеки України.  

          Вода - це наша культура і основа життя на землі. Воді належить найважливіша роль у виникненні життя, у формуванні фізичного, хімічного середовища, клімату і  погоди на нашій

планеті.

     З якістю питної води пов'язаний стан здоров'я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру. Тому закликаємо Вас: «Бережіть воду – джерело життя на Землі!!!»

 

Відділ розвитку інфраструктури міста та благоустрою




 Чому не можна спалювати опале листя?
Автор: Svetlana   Додано: 31 жовтня 2017   Переглядів:1123   Категорія - [Головна, Відділ з питань розвитку інфраструктури міста, Екологія міста]
 

  Восени, наводячи лад на присадибній ділянці, деякі господарі палять опале листя, суху траву, рештки з городу, сміття. Шкода, яку ми завдаємо цими діями, надзвичайна. На привеликий жаль, мешканці міста рідко надають цьому увагу.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, свинець, мідь, марганець, залізо, цинк та низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Вченими доведено, що у димі від багаття міститься у 350 разів більше бензапірену, ніж в сигаретному димі; з димом у повітря вивільняється діоксини – одні з найотрутніших для людини речовини. Небезпечні мікрочастинки від диму при потраплянні в органи дихання можуть досягти найглибших ділянок легень і залишитися там місяцями чи навіть роками. Вдихання диму нерідко призводить до виникнення респіраторних захворювань, напади астми, головного болю, запаморочення, алергію, погіршення роботи серця.

  Додаткова проблема полягає у тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що посилює забруднення атмосфери. При згоранні поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людей. Саме вони, як правило, стають причиною дертя у горлі, кашлю. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

Якщо не ми самі, то хто подбає про наше здоров’я та навколишнє природне середовище? Давайте будемо взаємоввічливими як до себе, так і до свого сусіда. Особливе прохання до мешканців приватного сектору - не спалювати рештки рослинності на присадибних ділянках. Це дуже небезпечно для здоров’я людей та екології в цілому.

  Згідно кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання опалого листя на громадян та на посадових осіб накладається штраф .

Аби уникнути штрафу, ми радимо або вивозити листя на міське звалище, або раціонально його використовувати - складати у компости і, таким чином, використовувати як добриво.

Міськвиконком закликає керівників підприємств, організацій, установ та населення міста не спалювати опале листя, бо це наносить шкоду здоров’ю людей.


 Відділ розвитку інфраструктури міста та благоустрою 




 17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами
Автор: Svetlana   Додано: 8 червня 2017   Переглядів:897   Категорія - [Головна, Відділ з питань розвитку інфраструктури міста, Екологія міста]
 

  17 червня 1994 року була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням. Цей день міжнародна спільнота відзначає як Всесвітній день боротьби з опустелюванням. Україна приєдналася до Конвенції у 2002 році згідно із Законом України від 04 липня 2002 року №61-ІV. В рамках Конвенції опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників. Саме тому сторонами Конвенції на сьогодні є 193 країни світу.

  Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою покликаний звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі. Цей процес змушує бити тревогу багатьох вчених оскільки він загрожує навколишньому середовищу нашої планети. Опустелювання загрожує здоров’ю і благополуччю людей. Питання охорони земель в умовах загострення екологічної ситуації в Україні має стати одним з найважливіших напрямків державної політики оскільки поліпшення стану землі відкриває значні резерви збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і забезпечує суттєве оздоровлення екологічних умов життя людини.

  Причиною жахливої деградації земель є надмірна неправильна експлуатація ґрунтів, нераціональна вирубка лісів тощо. Від неї тією чи іншою мірою страждає 70% засушливих територій в усьому світі.

  Землі країни зазнають суттєвого впливу деградаційних процесів, серед яких найбільш масштабними є ерозія (близько 57,5% земель країни), забруднення (близько 20% земель країни), підтоплення територій (близько 12% земель країни). Винос поживних речовин з ґрунтів у землеробстві постійно перевищує їх надходження, а щорічні втрати гумусу становлять 0,65 т/га.

  Однією з ключових складових охорони довкілля в Харківської області є забезпечення збереження та невиснажливого використання земель.

Проблемним питанням для області є процеси, які пов’язані з ерозією, підвищенням рівня розораності сільськогосподарських угідь, забрудненням грунтів важкими металами, в тому числі з впливом атмотехногенних емісій, підкисленням грунтів, осолонцюванням грунтів, засоленням, підтопленням грунтів. За останні 10-15 років у зв’язку зі зміною клімату виникло таке явище як посухи, особливо у весняний період, що унеможливлює розвиток диких рослин на території  області та сільськогосподарських культур у весняний період вегетації.

  Виконком Люботинської міської ради закликає громадськість приєднатися до відзначення Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами та долучитися до збереження та невиснажливого використання земельних ресурсів.

 

Відділ розвитку інфраструктури міста та благоустрою




 СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ – ЗЛОЧИН ПРОТИ ПРИРОДИ!
Автор: Svetlana   Додано: 4 травня 2017   Переглядів:1190   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ – ЗЛОЧИН ПРОТИ ПРИРОДИ!
 

 

 Щороку навесні, та восени як тільки встановлюється тепла погода, де хто із мешканців нашого міста береться спалювати суху минулорічну траву, при цьому навіть не підозрюючи якої великої шкоди він завдає природі. Через те, що останніми роками значна частка сільськогосподарських угідь не обробляється, трав’яні пожежі набули таких масштабів, що несуть пряму загрозу усьому живому, у тому числі людині. Спалювання сухої трави стало справжнім лихом для звірів, птахів, комах, значної кількості рослин та корисних мікроорганізмів. Вогонь часто перекидається на лісові масиви – знищуючи молоді насадження, підлісок і ранньоквітучі трав’янисті рослини.

  Екологи запевняють: при згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для  нашого організму речовин. Додаткова проблема полягає в тому, що із  сухою травою, як правило горить і безліч різноманітного сміття , що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо поліетиленового пакету, в повітря йде до 70 різноманітних хімічних сполук , більшість з яких отруйні для людини. Саме вони стають причиною дертя в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від горіння пластикового сміття містить канцерогенні полі циклічні вуглеводні. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:

1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.

2. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.

3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.

4. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.

6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Густий дим є напівпровідником і за певних умов здатний стати причиною короткого замикання ЛЕП.

9. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.

Що ж робити з опалим листям?

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, в садах.

Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає.

Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

 

  Люботинська міська рада звертається до мешканців міста з проханням відмовитися від спалювання сухої трави,що завдає великої шкоди природі і здоров’ю людини.

  Звертаємо увагу, що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (стаття 77-), випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гр.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 гр.).

Одночасно повідомляємо , що згідно Закону України від 15.11.2009 року № 1708-V1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення у сфері довкілля», яким внесено зміни до статті 245 Кримінального Кодексу України і вона викладена у такій редакції:

Стаття 245. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом -

караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Виконком




 До уваги керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності!
Автор: Svetlana   Додано: 24 квітня 2017   Переглядів:696   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

До уваги керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності!

 

   Усім суб’єктам господарювання, які здійснюють активну господарську діяльність з використанням природних ресурсів (водних, надра тощо), здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (підприємство, цех, котельня, топкова, установка, тощо), та провадять операції у сфері поводження з відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення) необхідно згідно зі ст. 49 Водного кодексу України, ст. 10,11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Закону України «Про відходи», ст.7 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»,  отримати дозвільно-погоджувальну документацію у сфері екології та природних ресурсів, а саме дозволи на спеціальне водокористування, на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, декларації про утворення відходів.

Пропонуємо привести у відповідність до вимог чинного законодавства дозвільно-погоджувальну документацію. В разі невиконання суб’єкти господарювання несуть відповідальність, як адміністративну, так і кримінальну.

За довідками звертатися по тел. 741-11-63

 

Головний спеціаліст (еколог) відділу РІМБ




 Рішення "Про організацію проведення міського конкурсу творчих робіт «Як я можу впливати на навколишнє природне середовище міста»"
Автор: Svetlana   Додано: 10 квітня 2017   Переглядів:634   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

РІШЕННЯ
 

 

Від 14 березня 2017 року               № 53

 

Про організацію проведення міського конкурсу творчих робіт «Як я можу впливати на навколишнє природне середовище міста»

 

   У рамках проведення щорічної акції «За чисте довкілля», з метою залучення молоді до проблем збереження навколишнього середовища, підвищення рівня екологічної культури, виховання соціально та екологічно відповідальних громадян, керуючись ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Люботинської міської ради 

 

ВИРІШИВ:

1.Затвердити Положення про міський конкурс творчих робіт «Як я можу впливати на навколишнє природне середовище міста» (додаток 1).

2.Затвердити склад журі міського конкурсу  творчих робіт «Як я можу впливати на навколишнє природне середовище міста» (додаток 2).

3.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кравченко Н.В.

 

Міський голова           Л.І. Лазуренко

 




 Розпорядження КМУ від 31 березня 2010 року №777-р
Автор: Svetlana   Додано: 28 березня 2017   Переглядів:924   Категорія - [Головна, Відділ з питань розвитку інфраструктури міста, Екологія міста]
 

Розпорядження КМУ від 31 березня 2010 року №777-р

  Розпорядженням КМУ від 31 березня 2010 року №777-р запроваджено проведення у березня-травні щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля». У 2017р. відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2017 року № 75 «Про проведення в Харківській області щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» та Дня благоустрою», в місті з 21 березня розпочато щорічну Всеукраїнську акцію.

    Акція має на меті перш за все змінити ставлення населення міста до проблеми покращення довкілля та санітарного стану територій, на яких вони проживають. Вона покликана спільними зусиллями громади, влади, соціальної сфери та громадських організацій зробити м.Люботин чистішим та гарнішим, адже від цього залежить здоров’я та благополуччя майбутніх поколінь.
    Таким чином, упродовж березня – травня 2017 року в місті відбудеться ціла низка заходів з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих і спортивних майданчиків, кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів, вулиць, доріг, тротуарів, зупинок міського транспорту, а також очистки від сміття берегів ставків, узбіч автодоріг, здійснення заходів з озеленення, благоустрою і очищення територій навчальних закладів із залученням до цієї роботи учнівської та студентської молоді, проведення у навчальних закладах уроків, виставок та вікторин на природоохоронну тематику. Крім того планується проведення роз’яснювальної роботи серед населення, яке мешкає в приватному секторі, щодо приведення садиб та прилеглих територій у належний санітарний стан, збирання та вивезення побутових відходів, проведення роз’яснювальної роботи серед керівників підприємств та організацій усіх форм власності щодо приведення у належний санітарний стан, благоустрою територій, прилеглих до підприємств, об’єктів торгівлі, сфери послуг тощо.

Закликаємо мешканців міста, підприємства, установи й організації різних форм власності, громадські організації, учнівську молодь та студентів взяти активну участь у заходах.

Разом наведемо лад у нашому місті – зробимо його кращим і чистішим.

 

Виконком




 Всесвітній день води
Автор: Svetlana   Додано: 21 березня 2017   Переглядів:1174   Категорія - [Тимчасовий архів » Архів (до 2018 р.) » Екологія » Екологія міста]
 

  22 березня щороку відзначається Всесвітній день води .  Вперше ідея проведення Всесвітнього дня води прозвучала на Конференції ООН з охорони довкілля, що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро, а  на світовому рівні свято відзначається з 1993 р. Кожного року Всесвітній день води проходить під новим гаслом, яке відображає нагальну проблему, пов’язану з водою .

  На території нашої країни свято "Всесвітній день води" відзначається з 1995 року.

Його девіз - «Вода - це життя». Він покликаний підкреслити найбільше значення води у нашому житті.  У 2017р. тема Всесвітнього дня води – стічна вода, яка присвячена скороченню обсягів і повторного використання стічних вод.

Щодо стану справ в Україні, то за запасами місцевих водних ресурсів (1 тис. кубічних метрів на людину) вона, хоча і входить до десятка країн, де є найчистіша питна вода, водночас є однією з найменш забезпечених питною водою країн в Європі. Тому для нашої держави проблема води — одна з найактуальніших.

До того ж багато комплексів очисних споруд перевантажені і працюють неефективно, внаслідок чого з року в рік погіршується санітарний стан річок та водоймищ, цілий ряд яких є джерелом питного водопостачання міст та інших населених пунктів України. Вода - це наша культура і основа життя на землі. Воді належить найважливіша роль у виникненні життя, у формуванні фізичного, хімічного середовища, клімату і  погоди на нашій планеті. 

     З якістю питної води пов'язаний стан здоров'я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру.

Тому закликаємо Вас: «Бережіть воду – джерело життя на Землі!!!»

 

Виконком




 Акція «Першоцвіт-2017»
Автор: Svetlana   Додано: 16 березня 2017   Переглядів:784   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

 

 

  Виконком Люботинської міської ради повідомляє, що на підставі листа Міністерства екології та природних ресурсів України, з метою активізації і підвищення ефективності оперативної боротьби із незаконним збиранням та торгівлею ранньоквітучими видами рослин, занесеними до Червоної книги України, на даний час проводиться рейдова операція «Першоцвіт-2017».

  Першоцвітами називають низку видів дикорослих рослин, що квітнуть наприкінці зими та на початку весни: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів (крокуси), проліска дволиста, примули та ін. Деякі з цих рослин досить поширені на нашій території, але загалом вони є рідкісними, знаходяться на межі зникнення і взяті під особливу охорону держави - занесені до Червоної книги України. Таким чином, за жодних обставин не допускається збір та торгівля рідкісними квітами – такі дії заборонені і караються законом.

  Переважно більшість рідкісних рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через винищення їх людиною. Дуже важливою складовою акції «Першоцвіт» є привернення  уваги громадськості до проблем охорони ранньоквітучих рослин і спрямування зусиль пересічних громадян на практичні дії щодо захисту цих рослин, відмови від купівлі першоцвітів.

  За зривання рідкісних рослин чинним законодавством України передбачено матеріальне відшкодування нанесених збитків за кожну знищену рослину (постанова Кабміну України №1030 від 7 листопада 2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)»). Окрім цього, згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, передбачена адміністративна відповідальність – накладання штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб — від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

 

Головний спеціаліст з питань екології

Федяй А. О.




 Протокол громадських обговорень
Автор: Svetlana   Додано: 2 листопада 2016   Переглядів:1143   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

   Протокол громадських обговорень на тему: «Оцінка впливу на навколишнє середовище діяльності об’єктів підприємства -УКПГ та свердловина № 4 Караванівська Огульцівського ГКР», які розташовані в адміністративних межах Люботинської міської ради поблизу с. Караван.

 

Завантажити протокол:protokol.pdf [205.4 Kb] (cкачувань: 38)




 ОГОЛОШЕННЯ
Автор: Svetlana   Додано: 21 жовтня 2016   Переглядів:790   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

   Виконавчий комітет Люботинської міської ради доводить до відома членів територіальної громади міста Люботина, що 22.10.2016 р. о 14-00 годині за адресою: м. Люботин, с. Караван, біля сільського клубу відбудуться громадські слухання на тему: «Оцінка впливу на навколишнє середовище діяльності об’єктів підприємства – УКПГ та свердловина №4-Караванська Огульцівського ГКР», Слухання проводяться згідно з вимогами ДБН А.2.2-1-2003, а також постанови КМУ  від 29.06.2011р. №771 «Про затвердження Порядку залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля». Всі бажаючі можуть взяти участь в обговоренні.

Виконком




 ОГОЛОШЕННЯ
Автор: Svetlana   Додано: 4 жовтня 2016   Переглядів:681   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

    Виконавчий комітет Люботинської міської ради доводить до відома членів територіальної громади міста Люботина, що 11.10.2016 р. о 14-00 годині за адресою:  м. Люботин, с. Караван,  біля Караванської ЗОШ відбудуться громадські слухання на тему: «Оцінка впливу на навколишнє середовище діяльності об’єктів підприємства – УКПГ та свердловина №4-Караванська Огульцівського ГКР», Слухання проводяться згідно з вимогами ДБН А.2.2-1-2003, а також постанови КМУ  від 29.06.2011р. №771 «Про затвердження Порядку залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля». 

    Бажаючі можуть ознайомитися з матеріалами робочого проекту, а саме з розділом «Оцінка впливу на навколишнє середовище» у приміщенні Виконавчого комітету Люботинської міської ради, вул. Слобожанська, 26, 2-й поверх відділ з питань розвитку інфраструктури міста та благоустрою виконкому Люботинської міської ради (каб. № 32).




 Нарада міського голови Л.І. Лазуренка з представниками громадськості із обговорення екологічних проблем міста
Автор: Chekardina   Додано: 20 вересня 2016   Переглядів:683   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

Нарада міського голови Л.І. Лазуренка з представниками громадськості із обговорення екологічних проблем міста

 

15 вересня відбулася нарада міського голови Л.І. Лазуренка із представниками територіальної громади – головами громадських та партійних організацій, – на якій обговорювалося питання екологічних проблем міста Люботина.

У своєму виступі міський голова відзначив, що на його адресу надійшов ряд письмових та усних звернень від організацій, яких турбує ситуація щодо діяльності підприємств Караванський МПД ДП «Укрспирт» та ТОВ «Караванський завод кормових дріжджів», а саме: систематичного викиду технологічних відходів (барди) у навколишнє середовище – орні землі та водойми,  –  що псують атмосферу, порушують природний баланс та фактично знищують дерева і біоресурси міста. У повітряному просторі спостерігається наявність неприємного, їдкого, різкого запаху, який шкодить здоров’ю громадян та негативно впливає на імідж міста.

Лідери громадських організацій підкреслили, що ситуація дійсно критична, потребує громадського контролю та посиленої уваги до діяльності цих підприємств, як основних джерел забруднення навколишнього середовища міста.

Учасники наради відзначили, що головним завданням влади і громади є  необхідність здійснення на території міста такої екологічної політики, яка буде спрямована на збереження безпечного навколишнього середовища та захист здоров'я населення від негативного впливу діяльності підприємств. 

Також ухвалили рішення про створення Екологічної ради громадських організацій міста, головою якої обрали Гостєва В.Д.

Екологічною радою визначено шляхи врегулювання ситуації щодо соціально - безвідповідальної діяльності підприємств Караванський МПД ДП «Укрспирт» та ТОВ «Караванський завод кормових дріжджів». 

Радник міського голови

Куденко Л.В.

 

 

Нарада міського голови Л.І. Лазуренка з представниками громадськості із обговорення екологічних проблем міста

 

 

 

Нарада міського голови Л.І. Лазуренка з представниками громадськості із обговорення екологічних проблем міста

 




 Нарада з головами громадських організацій м. Люботин
Автор: Chekardina   Додано: 14 вересня 2016   Переглядів:637   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

ОГОЛОШЕННЯ

15 вересня 2016 року о 1500  відбудеться нарада міського голови Лазуренка Леоніда Івановича з головами громадських організацій м. Люботин  з обговорення екологічних проблем міста.


Місце проведення наради – м. Люботин, вул. Слобожанська, 26, к. 36 (зала засідань)




 Загальна інформація про діяльність
Автор: Chekardina   Додано: 8 вересня 2016   Переглядів:749   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

Загальна інформація про діяльність

 

Наведена нижче інформація надається у зв’язку з виконанням розділу проекту «Оцінка впливу на навколишнє природне середовище», згідно з вимогами ДБН А.2.2-1-2003, а також постанови КМУ від 29.06.2011р. №771 «Про затвердження Порядку залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля» для проведення у подальшому громадських слухань (не менш як за 30 календарних днів з дати публікації).

ТОВ «ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ», має Спеціальний дозвіл на користування надрами №5450 від 20.12.2011 р., спеціалізується на добуванні природного газу.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про екологічну експертизу" проведення державної екологічної експертизи для даного виду діяльності є обов’язковим.

Матеріалами ОВНС розглядаються наступні об’єкти підприємства – УКПГ та свердловина № 4–Караванівська Огульцівського ГКР ТОВ «ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ», які  розташовані в Харківській обл., Харківському р-ні, в адміністративних межах Люботинської міської ради поблизу с. Караван. Земельна ділянка має площу 1,3581 га. В даний час будівельно-монтажні роботи виконані, територія упорядкована, рекультивацію проводити немає необхідності. Підприємство здійснює свою діяльність на даній території з 2012 р.

Продуктивність УКПГ - 76,350 тис.м3/рік природного газу, 7392,41 м3/рік конденсату, 1364,49 м3/рік пластової води. Продуктивність спалювання газу видобувного на свердловині № 4 складає 30 тис.м3/рік. Термін експлуатації об’єктів – до 15 років.

Проектом ОВНС передбачаються заходи, що дозволяють зберегти екологічну рівновагу в районі експлуатації об’єкту, знизити до мінімуму вплив негативних факторів, що діють на ґрунт, водне середовище, рослинність, повітря та ін., заходи по забезпеченню дотримання протиепідеміологічних і санітарно-гігієнічних норм і правил та заходи з охорони праці, техніки безпеки і вибухо-пожежної безпеки.

Геологічне середовище

Попередження негативного впливу на геологічне середовище передбачене за рахунок якісного стану колон, герметичного кріплення вузлів і з’єднань, надійної ізоляції продуктивних і водоносних горизонтів у верхній частині розрізу, дотримання режиму експлуатації.

Водопостачання та водовідведення.

Технологічне водопостачання УКПГ здійснюється від існуючої свердловини, для господарсько-побутових потреб – привозна вода. Відведення стоків здійснюється до вигребу з подальшим вивезенням нечистот на потужності ДП «Південна залізниця» ВП Люботинське будівельно-монтажне експлуатаційне управління за договором №21/05-15 від 21.05.2015 р. Вода на свердловині № 4 не використовується. Витрата води становить – 1,535 м3/добу, 0,535 тис. м3/рік; водовідведення – 0,765 м3/добу; 0,279 тис. м3/рік.

Підземні води

Порушення гідрологічних та гідрогеологічних параметрів водних об’єктів та територій в зоні впливу діяльності, що розглядається, відсутнє.

Ґрунти

Несприятливі фізико-геологічні процеси та явища в межах майданчика розміщення об’єкту не спостерігаються. Для запобігання забруднення ґрунту нафтопродуктами працюючих механізмів приймаються заходи, що виключають можливість попадання паливно-мастильних матеріалів у ґрунт.

Рослинний та тваринний світ, заповідні об’єкти

В районі розміщення об’єкту відсутні заповідники та дендропарки.

Повітряне середовище

Аналіз виконаних проектних робіт по охороні навколишнього  середовища свідчить, що джерелом впливу на атмосферне повітря є викиди забруднюючих речовин. Кількість джерел викидів на УКПГ – 33 шт. (30 – організовані,3 – неорганізовані), загальна кількість забруднюючих речовин (оксиди азоту, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (пил), оксид вуглецю, спирт метиловий, діоксид сірки, метан, діоксид вуглецю, оксид діазоту, пентан, пропан, бутан, ізобутан, етан, вуглеводні насичені) складає 27,784 т. Кількість джерел викидів на свердловині № 4 - 1 шт. (неорганізоване), загальна кількість забруднюючих речовин (оксиди азоту, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (пил), оксид вуглецю, метан) складає 0,584 т.

Відповідно до «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, м. Київ, 1996 р.» розмір СЗЗ для УКПГ складає 1000 м, для свердловини № 4 – 300 м. Відстань від УКПГ до найближчої житлової забудови с. Барчани – 1020 м, від свердловини № 4 до найближчої житлової забудови с. Караван – 760 м.

Розрахунок розсіювання забруднюючих речовин в атмосфері проводився в міській координатній системі по програмі автоматизованого розрахунку концентрацій і розсіювання забруднюючих речовин в атмосфері «ЕОЛ-Плюс» версія 5.23. Програма входить у перелік програм рекомендованих Мінприроди України до використання (лист погодження Мінприроди України від 07.05.1998 р.  № 11-5-68).

Результати проведених автоматизованих розрахунків забруднення атмосфери за програмою ЕОЛ версія 5.23 показали, що максимальні приземні концентрації всіх забруднюючих речовин на межі нормативної СЗЗ УКПГ Огульцівського ГКР та свердловини № 4-Караванівська Огульцівського ГКР, найближчих житлових будинків складуть менше 1,0 ГДК з урахуванням фону за всіма інгредієнтами, що відповідає санітарним і екологічним вимогам.

Відходи

В процесі експлуатації об’єкту планується утворення відходів І-ІV класів небезпеки:

- лампи люмінесцентні та відходи, які містять ртуть, інші зіпсовані або відпрацьовані – 0,0009 т,

- масла технічні відпрацьовані – 0,3 т, 

- матеріали обтиральні відпрацьовані забруднені нафтопродуктами – 0,0275 т,

- абсорбенти зіпсовані, відпрацьовані чи забруднені (в т.ч. пісок, забруднений нафтопродуктами) – 0,220 т,

- брухт чорних металів дрібний інший – 0,064 т,

- відходи, одержані у процесах зварювання – 0,003 т,

- тара металева використана, у т.ч. дрібна (забруднена фарбою) – 0,0025 т,

- відходи комунальні змішані, у т. ч. сміття з урн – 14,18 м3,

- матеріали абразивні відпрацьовані, їх зали­шки що не можуть бути використані за призна­ченням (відпрацьовані абразивні круги) – 0,006 т,

- вироби та матеріали гумові зіпсовані або відпрацьовані – 0,012 т,

брухт комбінований неметалевий – 0,059 т, 

- одяг зношений – 0,0275 т, відходи змішані будівництва та знесення будівель і споруд – 0,031 т,

- відходи інші (лампи розжарювання) – 0,0003 т,

- тара пластикова дрібна використана – 0,008 т,

- шлам від очищення вод стічних комунальних (зневоднений) – 0,5 т,

- відходи, які утворюються під час здійснення буріння свердловин для видобування нафти та газу (шлам СПВ) – 12,113 т.

Всі відходи будуть збиратися з послідуючою передачею спеціалізованим підприємствам, на утилізацію, оброблення, знешкодження, видалення чи захоронення.

При експлуатації об‘єкта у відповідності із закладеними проектними рішеннями ризик виникнення аварійних ситуацій мінімальний. Ризик захворюваності населення найближчих населених пунктів від проектованого об’єкту відсутній. Рівні звукового тиску не перевищують допустимих норм.

При дотриманні Замовником проектних рішень по нормальних умовах експлуатації об‘єкта та дотриманні трудової дисципліни, негативний вплив на навколишнє природне середовище не виникне, технічні рішення, передбачені проектом, забезпечують виконання вимог, норм і правил з охорони навколишнього середовища та обмежують негативний вплив об’єкту на довкілля.

Таким чином, в результаті проведеної оцінки впливу даного об'єкту на навколишнє природне середовище можна зробити висновок, що підприємство ТОВ «ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ» не чинить негативного впливу на водний і повітряний басейни, ґрунтовий шар і біоту, дозволить зберегти екологічну рівновагу в районі розміщення з мінімальним впливом негативних факторів, що впливають на грунт, рослинність, повітряний простір, водні ресурси та інші компоненти природного середовища під час експлуатації.

 

Розробник ОВНС – НТЦ «Промекологія»

 

 

 




 ЗАЯВА ПРО НАМІРИ__
Автор: Chekardina   Додано: 8 вересня 2016   Переглядів:818   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

ЗАЯВА ПРО НАМІРИ


1. Інвестор (замовник): ТОВ „ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ”

Поштова і електронна адреса: 03113, м. Київ, проспект Перемоги, 74, e-mail: 1ugnc@ukr.net, код ЄДРПОУ 36050166.

2. Місце розташування майданчика (трас) будівництва (варіанти): УКПГ та свердловина № 4–Караванівська Огульцівського ГКР розташовані в Харківській обл., Харківському р-ні, в адміністративних межах Люботинської міської ради поблизу с. Караван.

3. Характеристика діяльності (об’єкта): УКПГ призначена для підготовки природного газу Огульцівського газоконденсатного родовища до його промислового й побутового споживання шляхом низькотемпературної сепарації (НТС). Свердловина № 4-Караванівська Огульцівського ГКР призначена для видобутку вуглеводневої сировини. Відповідно до Постанови КМУ №808 від 28.08.2013 р. «Про затвердження переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку» об’єкти підприємства, відносяться до виду діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Транскордонний вплив відсутній. Технічні і технологічні дані: Продуктивність УКПГ - 76,350 тис.м3/рік природного газу, 7392,41 м3/рік конденсату, 1364,49 м3/рік пластової води. Продуктивність спалювання газу видобувного на свердловині № 4 складає 30 тис.м3/рік. Термін експлуатації об’єктів – до 15 років.

4. Соціально-економічна необхідність проектованої діяльності: використання сучасних технологій і обладнання.

5. Потреба в ресурсах при будівництві і експлуатації: земельних – 1,3581 га (існуючі земельні ділянки); сировинних – УКПГ: природний газ – 76,350 тис. м3/рік, конденсат – 7392,41 м3/рік, пластова вода – 1364,49 м3/рік, метанол – 177,78 м3/рік, дизельне пальне – 0,05 т/рік; свердловина № 4 – видобувний газ – 30 тис.м3/рік; енергетичних (паливо, електроенергія, тепло) – електроенергія – 35 кВт (встановлена потужність); водних – технологічне водопостачання від існуючої свердловини – 1,535 м3/добу, для господарсько-побутових потреб – привозна вода; трудових - існуючі трудові ресурси підприємства – 11 чол.

6. Транспортне забезпечення (при будівництві і експлуатації): власний спецавтотранспорт.

7. Екологічні та інші обмеження планової діяльності за варіантами: дотримання вимог природоохоронного та санітарного законодавства. Відповідно до «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, м. Київ, 1996 р.» розмір СЗЗ для УКПГ складає 1000 м, для свердловини № 4 – 300 м. Відстань від УКПГ до найближчої житлової забудови с. Барчани – 1020 м, від свердловини № 4 до найближчої житлової забудови с. Караван – 760 м. Перевищення санітарних та гігієнічних нормативів якості атмосферного повітря на межі нормативної санітарно-захисної зони не виявлено.

8. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за варіантами: забезпечити кваліфікацію обслуговуючого персоналу відповідно до вимог штатного розкладу; регулярно проводити перевірку знань на відповідність інструкціям з охорони праці і техніки безпеки; стежити за санітарною і протипожежною обстановкою на території об’єкта.

9. Можливі впливи планової діяльності (при будівництві та експлуатації) на навколишнє середовище: клімат і мікроклімат - вплив відсутній; повітряне – кількість джерел викидів на УКПГ складає 33 шт. Загальна кількість забруднюючих речовин (оксиди азоту, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (пил), оксид вуглецю, спирт метиловий, діоксид сірки, метан, діоксид вуглецю, оксид діазоту, пентан, пропан, бутан, ізобутан, етан, вуглеводні насичені) складає 27,784 т. Кількість джерел викидів на свердловині № 4 - 1 шт. Загальна кількість забруднюючих речовин (оксиди азоту, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (пил), оксид вуглецю, метан) складає 0,584 т; водне - вплив відсутній; ґрунт - вплив відсутній; рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти - вплив відсутній; навколишнє соціальне середовище (населення) - не призведе до погіршення соціальних умов для населення, встановлений розмір СЗЗ для підприємства витриманий; навколишнє техногенне середовище - вплив не буде додавати суттєвих змін у техногенному середовищі, що склалося в регіоні.

10. Відходи виробництва і можливості їх повторного використання, утилізації, знешкодження або безпечного захоронення: При експлуатації об’єкту можуть утворюватися відходи І-ІV класів небезпеки: лампи люмінесцентні та відходи, які містять ртуть, інші зіпсовані або відпрацьовані, масла технічні відпрацьовані,  матеріали обтиральні відпрацьовані забруднені нафтопродуктами, абсорбенти зіпсовані, відпрацьовані чи забруднені (в т.ч. пісок, забруднений нафтопродуктами), брухт чорних металів дрібний інший, відходи, одержані у процесах зварювання, тара металева використана, у т.ч. дрібна (забруднена фарбою), відходи комунальні змішані, у т. ч. сміття з урн, матеріали абразивні відпрацьовані, їх зали­шки що не можуть бути використані за призна­ченням (відпрацьовані абразивні круги), вироби та матеріали гумові зіпсовані або відпрацьовані, брухт комбінований неметалевий,  одяг зношений, відходи змішані будівництва та знесення будівель і споруд, відходи інші (лампи розжарювання), тара пластикова дрібна використана, шлам від очищення вод стічних комунальних (зневоднений), відходи, які утворюються під час здійснення буріння свердловин для видобування нафти та газу (шлам СПВ). Усі відходи від експлуатації будуть передаватися по мірі утворення спеціалізованим підприємствам на утилізацію, видалення, захоронення, знешкодження тощо.

11. Обсяг виконання ОВНС: згідно вимог ДБН А.2.2-1-2003, зі змінами 2010 р.

12. Участь громадськості: обговорюється громадськістю після публікації в пресі місцевого видання. Детально ознайомитися з основною інформацією щодо даного проекту, а також звернутися з зауваженнями та пропозиціями громадяни та громадські організації можуть протягом 30 діб із дня публікації до Люботинської міської ради: м. Люботин,                           вул. Слобожанська, 41 (т. (057) 741-11-63); Харківської обласної держадміністрації: м. Харків, вул. Сумська, 64 (т. (057) 700-21-05), Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА: м. Харків, м-н. Свободи, 5 Держпром, 4 під’їзд, к. 380, тел. (057) 705-06-83; з більш детальною інформацією можна ознайомитися на підприємстві: м. Київ, проспект Перемоги, 74 (т. (050-338-91-01).

 

Директор ТОВ „ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ” О.П. Кашуба

 




 З А Я В А про екологічні наслідки діяльності УКПГ та свердловини № 4–Караванівська Огульцівського ГКР ТОВ „ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ” в Харківській обл., Харківському р-ні, в адміністративних межах Люботинської міської ради поблизу с. Караван
Автор: Chekardina   Додано: 8 вересня 2016   Переглядів:732   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

З А Я В А

про екологічні наслідки діяльності УКПГ та свердловини № 4–Караванівська Огульцівського ГКР ТОВ „ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ” в Харківській обл., Харківському р-ні, в адміністративних межах Люботинської міської ради поблизу с. Караван

 

УКПГ та свердловина № 4–Караванівська Огульцівського ГКР ТОВ „ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ” розташовані в Харківській обл., Харківському р-ні, в адміністративних межах Люботинської міської ради поблизу с. Караван. Земельна ділянка має площу 1,3581 га. Продуктивність УКПГ - 76,350 тис.м3/рік природного газу, 7392,41 м3/рік конденсату, 1364,49 м3/рік пластової води. Продуктивність спалювання газу видобувного на свердловині № 4 складає 30 тис.м3/рік. Термін експлуатації об’єктів – до 15 років.

Даним проектом передбачаються заходи, що дозволяють зберегти екологічну рівновагу в районі експлуатації об’єкту, знизити до мінімуму вплив негативних факторів, що діють на ґрунт, водне середовище, рослинність, повітря та ін., заходи по забезпеченню дотримання протиепідеміологічних і санітарно-гігієнічних норм і правил та заходи з охорони праці, техніки безпеки і вибухо-пожежної безпеки.

Геологічне середовище

Попередження негативного впливу на геологічне середовище передбачене за рахунок якісного стану колон, герметичного кріплення вузлів і з’єднань, надійної ізоляції продуктивних і водоносних горизонтів у верхній частині розрізу, дотримання режиму експлуатації.

Водопостачання та водовідведення.

Технологічне водопостачання УКПГ здійснюється від існуючої свердловини – 1,535 м3/добу, для господарсько-побутових потреб – привозна вода, водовідведення – вигрібна яма (септик). Вода на свердловині № 4 не використовується.

Підземні води

Порушення гідрологічних та гідрогеологічних параметрів водних об’єктів та територій в зоні впливу діяльності, що розглядається, відсутнє.

Ґрунти

Несприятливі фізико-геологічні процеси та явища в межах майданчика розміщення об’єкту не спостерігаються. Для запобігання забруднення ґрунту нафтопродуктами працюючих механізмів приймаються заходи, що виключають можливість попадання паливно-мастильних матеріалів у ґрунт.

Рослинний та тваринний світ, заповідні об’єкти

В районі розміщення об’єкту відсутні заповідники та дендропарки.

Повітряне середовище

Аналіз виконаних проектних робіт по охороні навколишнього  середовища свідчить, що джерелом впливу на атмосферне повітря є викиди забруднюючих речовин. Кількість джерел викидів на УКПГ – 33 шт., загальна кількість забруднюючих речовин (оксиди азоту, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (пил), оксид вуглецю, спирт метиловий, діоксид сірки, метан, діоксид вуглецю, оксид діазоту, пентан, пропан, бутан, ізобутан, етан, вуглеводні насичені) складає 27,784 т. Кількість джерел викидів на свердловині № 4 - 1 шт., загальна кількість забруднюючих речовин (оксиди азоту, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (пил), оксид вуглецю, метан) складає 0,584 т. Відповідно до «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, м. Київ, 1996 р.» розмір СЗЗ для УКПГ складає 1000 м, для свердловини № 4 – 300 м. Відстань від УКПГ до найближчої житлової забудови с. Барчани – 1020 м, від свердловини № 4 до найближчої житлової забудови с. Караван – 760 м. В результаті розрахунку розсіювання забруднюючих речовин у приземному шарі атмосфери виявлено, що значення максимальних концентрацій забруднюючих речовин у приземному шарі атмосфери не перевищують 1 ГДК на межі санітарно-захисної зони.

Відходи

В процесі експлуатації об’єкту планується утворення відходів І-ІV класів небезпеки: лампи люмінесцентні та відходи, які містять ртуть, інші зіпсовані або відпрацьовані – 0,0009 т, масла технічні відпрацьовані – 0,3 т,  матеріали обтиральні відпрацьовані забруднені нафтопродуктами – 0,0275 т, абсорбенти зіпсовані, відпрацьовані чи забруднені (в т.ч. пісок, забруднений нафтопродуктами) – 0,220 т, брухт чорних металів дрібний інший – 0,064 т, відходи, одержані у процесах зварювання – 0,003 т, тара металева використана, у т.ч. дрібна (забруднена фарбою) – 0,0025 т, відходи комунальні змішані, у т. ч. сміття з урн – 14,18 м3, матеріали абразивні відпрацьовані, їх зали­шки що не можуть бути використані за призна­ченням (відпрацьовані абразивні круги) – 0,006 т, вироби та матеріали гумові зіпсовані або відпрацьовані – 0,012 т, брухт комбінований неметалевий – 0,059 т,  одяг зношений – 0,0275 т, відходи змішані будівництва та знесення будівель і споруд – 0,031 т, відходи інші (лампи розжарювання) – 0,0003 т, тара пластикова дрібна використана – 0,008 т, шлам від очищення вод стічних комунальних (зневоднений) – 0,5 т, відходи, які утворюються під час здійснення буріння свердловин для видобування нафти та газу (шлам СПВ) – 12,113 т. Всі відходи будуть збиратися з послідуючою передачею спеціалізованим підприємствам, на утилізацію, оброблення, знешкодження, видалення чи захоронення.

При експлуатації об‘єкта у відповідності із закладеними проектними рішеннями ризик виникнення аварійних ситуацій мінімальний. Ризик захворюваності населення найближчих населених пунктів від проектованого об’єкту відсутній. Рівні звукового тиску не перевищують допустимих норм.

При дотриманні Замовником проектних рішень по нормальних умовах експлуатації об‘єкта та дотриманні трудової дисципліни, негативний вплив на навколишнє природне середовище не виникне, технічні рішення, передбачені проектом, забезпечують виконання вимог, норм і правил з охорони навколишнього середовища та обмежують негативний вплив об’єкту на довкілля.

 ТОВ „ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ” зобов’язується: експлуатувати об’єкт суворо відповідно до проектної документації та інструкцій з експлуатації; забезпечити кваліфікацію обслуговуючого персоналу відповідно до вимог штатного розкладу і виробничих інструкцій; регулярно проводити перевірку знань на відповідність інструкціям з охорони праці і техніки безпеки; стежити за санітарною і протипожежною обстановкою на території об’єкта.

 

 




 До уваги керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності!
Автор: Svetlana   Додано: 6 червня 2016   Переглядів:802   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

До уваги керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності!

 

   Усім суб’єктам господарювання, які здійснюють активну господарську діяльність з використанням природних ресурсів (водних, надра тощо), здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (підприємство, цех, котельня, топкова, установка, тощо), та провадять операції у сфері поводження з відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення) необхідно згідно зі ст. 49 Водного кодексу України, ст. 10,11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Закону України «Про відходи», ст.7 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»,  отримати дозвільно-погоджувальну документацію у сфері екології та природних ресурсів, а саме дозволи на спеціальне водокористування, на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, декларації про утворення відходів.

Пропонуємо привести у відповідність до вимог чинного законодавства дозвільно-погоджувальну документацію. В разі невиконання суб’єкти господарювання несуть відповідальність, як адміністративну, так і кримінальну.

За довідками звертатися по тел. 741-11-63

 

Головний спеціаліст (еколог) відділу РІМБ

 




 День довкілля
Автор: Svetlana   Додано: 23 квітня 2016   Переглядів:884   Категорія - [Головна, Відділ з питань розвитку інфраструктури міста, Екологія міста]
 

 

 

   23 квітня 2016 р. о 9-00 годині запрошуємо усіх небайдужих до рідного міста в центральний міський парк, де буде проводитися обласний суботник «День довкілля». З собою мати відповідний інвентар (граблі, метли, тощо) та гарний настрій!

   Також у рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» запрошуємо 23 квітня 2016 р. мешканців багатоквартирних будинків та гуртожитків взяти участь у суботниках з прибирання прибудинкових територій. Мешканців приватного сектору теж закликаємо забезпечити прибирання прилеглих територій, а саме: від огорожі домоволодіння до середини вулиці).

 

Стан та вигляд Люботина залежить від дій кожного його городянина!

 

                                                            Відділ з питань розвитку інфраструтури

                                                            міста та благоустрою




 Закликаємо приєднатися до щорічної акції «За чисте довкілля»
Автор: Svetlana   Додано: 7 квітня 2016   Переглядів:996   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

Закликаємо приєднатися до щорічної акції «За чисте довкілля»

 

  Започатковане у 1998 році проведення щорічної акції «За чисте довкілля»  стало доброю традицією, що відображає активну життєву позицію і прагнення дбати про благоустрій та чистоту довкілля.

Цього року акція «За чисте довкілля» триватиме в період з 21 березня по 1 травня. В цей час проводитимуться заходи щодо забезпечення чистоти і порядку в місті.

  З метою забезпечення утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування та створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення планується проведення таких заходів: висадження молодих дерев, кущів, квітників на території парків, скверів та уздовж алей, у межах смуг вулиць і доріг; ліквідація несанкціонованих та неконтрольованих сміттєзвалищ відходів, стихійних смітників у межах прибережних захисних смуг водних об’єктів.

  Всі ми усвідомлюємо, що повноцінне життя людини можливе лише в умовах відтворення спільними зусиллями екологічно сприятливого навколишнього середовища.

  Отож, закликаємо всіх керівників підприємств, установ, організацій краю, а також небайдужих громадян нашого міста долучитися до акції. Зробімо наш край чистішим і охайнішим!

Відділ розвитку інфраструктури міста та благоустрою




 Всесвітній день води відзначається щороку 22 березня
Автор: Svetlana   Додано: 21 березня 2016   Переглядів:807   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

  Свято Всесвітній день води відзначається щороку 22 березня. Він був створений в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН.

  У своїй резолюції ця організація запропонувала всім країнам проводити в цей день спеціальні заходи, спрямовані на збереження та освоєння водних ресурсів.

   На території нашої країни свято "Всесвітній день води" відзначається з 1995 року. Його девізом є: «Вода - це життя». Він покликаний підкреслити найбільше значення води у нашому житті. Не варто забувати про те, що тіло людини на дві третини складається з води. Воду прийнято вважати одним з найбільш цінних природних ресурсів. Постійне зростання населення і розвиток промислового виробництва збільшують значення води і загострюють проблему необхідності її захисту.

   Прокинутися, вмити обличчя, заварити чай, полити квіти - буденний ритуал для мільйонів українців. І водночас - нездійсненна мрія для мільярдів мешканців планети. Як стверджують спеціалісти, кількість чистої води на планеті постійно зменшується.

  Досліджено, що  70% земної поверхні вкрито водою, 97,5% - це солона вода. З решти 2,5% прісної води, майже 68,7% - замерзла вода крижаних шапок і льодовиків. Тільки один відсоток від загального обсягу водних ресурсів планети доступний для використання людиною.

   Вода - це наша культура і основа життя на землі. Воді належить найважливіша роль у виникненні життя, у формуванні фізичного, хімічного середовища, клімату і  погоди на нашій планеті. 

    З якістю питної води пов'язаний стан здоров'я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру.

Тому закликаємо Вас: «Бережіть воду – джерело життя на Землі!!!»

 

Виконком




 До уваги мешканців міста!
Автор: Chekardina   Додано: 9 листопада 2015   Переглядів:648   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ!


Виконком Люботинської міської ради повідомляє, що по місту проходить відлов безпритульних тварин. Оскільки згідно статті 24. Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають відлову, просимо Вас тримати домашніх тварин (собак) на прив’язі та  не випускати їх за межі домоволодіння.

Виконком

 




 Чого ми не знаємо про спалювання листя і сухої трави?
Автор: Chekardina   Додано: 29 вересня 2015   Переглядів:973   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

Чого ми не знаємо про спалювання листя і сухої трави

 

Восени у нас прийнято спалювати опале листя, суху траву, рештки з присадибних ділянок. Шкода, яку ми завдаємо цими діями надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, мешканці міста рідко надають цьому увагу.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, свинець, мідь, марганець, залізо, цинк та низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Вченими доведено, що у димі від багаття міститься у 350 разів більше бензапірену, ніж в сигаретному в димі; з димом у повітря вивільняється діоксини – одні з найотрутніших для людини речовини. Небезпечні мікрочастинки від диму при потраплянні в органи дихання можуть досягти найглибших ділянок легень і залишитися там місяцями чи навіть роками. Вдихання диму нерідко призводить до виникнення респіраторних захворювань, напади астми, головного болю, запаморочення, алергію, погіршення роботи серця.

 Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що посилює забрудненню атмосфери. При згоранні поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людей. Саме вони як, правило, стають причиною дертя в горлі, кашлю. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і викликаючі респіраторнні захворювання оксиди сірки. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

Якщо не ми самі, то хто подбає про наше здоров’я та навколишнє природне середовище? Давайте будемо взаємоввічливими як до себе, так і до свого сусіда. Особливе прохання до жителів приватного сектору - не спалювати рештки рослинності на присадибних ділянках. Це дуже небезпечно для здоров’я людей та екології в цілому.

Згідно кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання опалого листя на громадян та на посадових осіб накладається штраф .

Аби уникнути штрафу ми Вам радимо або вивозити листя на міське звалище, або раціонально його використовувати - складати у компости і таким чином використовувати як добриво.

Міськвиконком закликає керівників підприємств, організацій, установ та населення міста не спалювати опале листя бо це наносить шкоду здоров’ю людей.

 

Відділ розвитку інфраструктури міста та благоустрою 

 

 




 Закликаємо всіх мешканців міста до співпраці
Автор: Chekardina   Додано: 8 вересня 2015   Переглядів:786   Категорія - [Головна, Екологія міста]
 

До уваги мешканців міста Люботин!

 

 

6 вересня близько 14-20 год. було помічено пожежу на міському сміттєзвалищі по вул. Леніна, 112. Як з’ясувалося згодом, невідомими особами було здійснено 3 підпали на різних ділянках звалища з інтервалом у 20 хв. На місцях виявлено залишки тари з-під горючою суміші. Пожежу неможливо було погасити за допомогою води, але, на щастя, спільними зусиллями комунальних служб міста пожежу було ліквідовано за допомогою бульдозерної техніки. Відповідну заяву про умисний підпал направлено до органів внутрішніх справ.

Слід зазначити,що протягом літа таких підпалів було зафіксовано більше 5 разів. Ймовірніше за все, ці дії вчиняються одними й тими самими особами.

На даний час рекультивація міського сміттєзвалища та облаштування місця видалення відходів, яке б відповідало усім вимогам чинного природоохоронного законодавства і не шкодило навколишньому середовищу та мешканцям, є найважливішою проблемою міста.

Торік деякими особами, частина з яких не мешкає у місті, було докладено зусиль для того, щоб звалище у його нинішньому стані лишилося на своєму місці. Прикриваючись добрими намірами ними було дезінформовано населення про мету розробки проекту будівництва комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Люботині, розробку детального плану території комплексу та двічі зірвано громадські слухання з даного питання. Через це наше місто не отримало кошти на реалізацію проекту. Кошти було перенаправлено на будівництво комплексу за аналогічним проектом у м. Богодухів.

Закликаємо Вас при наступному обговоренні будівництва комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Люботині та питання рекультивації діючого звалища не керуватися лише емоціями, адже це проблема, з якою місто може лишитися один на один.

Побутові відходи міста Люботин не чекають у себе жодне з інших міст чи селищ. Відходи накопичуються щодня у кожній родині міста Люботин, на кожному підприємстві, у кожному магазині і їх потрібно збирати, сортувати, передавати на перероблення, захоронювати ту їх частину, що не перероблюється. Для цього має бути спеціально відведене місце, облаштоване захисним екраном, системами відводу фільтрату, сортувальною лінією і забезпечене охороною. Обирати іншу земельну ділянку для облаштування такого об’єкта, ніж та, що на даний час вже зайнята відходами, не є раціональним. Тому на сьогоднішній день ВУКГ ЛМР ХО вже оформлено право користування на ділянку площею 5 га у зазначеному місці. Кошти на будівництво за проектом заплановано на 2016 рік.

Тому закликаємо всіх мешканців міста до співпраці у вирішенні цього нагального питання!