Увага! На сайті ведуться профілактичні роботи.
Сайт міста Люботин » Головна » 19 травня – День науки

 19 травня – День науки
Автор: Svetlana   Додано:17 травня 2018   Переглядів:84   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

19 травня – День науки

 

День науки – професійне свято працівників науки України. Відзначається щорічно у третю суботу травня. Наука відіграє особливу роль в житті суспільства. Здійснення наукових досліджень і розробок є найбільш потужним двигуном соціального прогресу.

На кінець 2017 р. на Харківщині виконанням наукових досліджень і розробок займалися 149 наукових організацій. Загальний обсяг витрат на виконання наукових досліджень і розробок (далі − НДР) власними силами організацій у 2017 р. становив 2,4 млрд.грн, у тому числі на науково-технічні (експериментальні розробки) – 57,4%, фундаментальні – 18,5%, прикладні – 24,1%. Із загального обсягу витрат на виконання наукових досліджень і розробок 49,2% складають витрати на оплату праці. Частка фінансування витрат на виконання НДР за рахунок державного бюджету становила 30,4%.

Для успішної роботи наукових організацій велике значення має формування в них кадрового складу наукових співробітників, а також збільшення в їх складі числа докторів та докторів філософії (кандидатів наук). Упродовж 2017 р. на підприємствах та організаціях, які здійснювали НДР, працювало 14,9 тис. працівників, з них 10,0 тис. дослідників, 1,6 тис. техніків та 3,3 тис. допоміжного персоналу. У виконанні наукових досліджень і розробок упродовж 2017 р. було задіяно 1,0 тис. докторів наук та 3,1 тис. докторів філософії (кандидатів наук). Серед працівників у виконанні НДР 44,3% становили жінки, з яких 3,5% мали науковий ступінь доктора наук і 20% − доктора філософії (кандидата наук).

Найбільша питома вага наукових працівників області, задіяних у виконанні НДР у технічній галузі – 52%. Разом з тим, у галузі природничих наук працювало 26,3% працівників, медичних – 7,9%, сільськогосподарських – 6,4%, суспільних – 7% та гуманітарних наук – 0,5%.

Середньомісячна заробітна плата працівника у галузі професійної, наукової та технічної діяльності у січні–березні 2018 р. складала 7984 грн, що на 23,7% більше, ніж у січні–березні 2017 р.

Вітаємо з професійним святом усіх, хто присвятив своє життя науці. Прийміть найщиріші вітання та побажання здоров'я, щастя та нових наукових досягнень!

 

19 травня – День науки

 Заступник начальника Головного управління

статистики у Харківській області

І.Г.Наумов   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.