Веб-портал міста Люботин » Головна » Ожеледиця. П’ять порад від рятувальників.

 Ожеледиця. П’ять порад від рятувальників.
Автор: Chekardina   Додано:30 листопада 2018   Переглядів:422   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Ожеледиця. П’ять порад від рятувальників.

Ожеледиця. П’ять порад від рятувальників.                                          

 

1.  Виготовляємо «льодоступи»
Щоб збільшити свої шанси встояти на ногах під час ожеледиці, краще вибирати взуття з підошвами на м'якій основі та без великих каблуків. Крім того, можна змайструвати на підошви та каблуки взуття «льодоступи».
Є кілька варіантів:
- Прикріпити на каблуки шматок поролону або лейкопластиру (хрест-навхрест або драбинкою), перед виходом з будинку натерши їх піском;
- Прикріпити на підошви шматок наждачного паперу;
- Змастити підошви клеєм типу "Момент" і поставити взуття на пісок.

2. Пересуваємось правильно
Пересуваючись по слизькій поверхні, не поспішайте, злегка розслабте ноги в колінах, ступайте на всю підошву. Руки повинні бути вільними, не тримайте їх у кишенях, сумки носіть через плече. Обходьте металеві кришки люків, в таку погоду вони часто покриті льодом.

Не ходіть біля краю автодоріг. Це завжди небезпечно, а в умовах ожеледиці особливо. Існує ймовірність того, що при падінні ви скотитеся на дорогу або автомобіль виїде на тротуар. Не перебігайте дорогу! Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини.

Під час прогулянок тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку в містах дуже небезпечні бурульки та зсуви снігу з дахів. Також льодовий і сніжний покрив тисне на конструкції будівель, що може привести до їх обвалу.

3. Правильно падаємо: групуємося і перекочуємося
Якщо ви відчули, що втрачаєте рівновагу, швидко присядьте - це шанс утриматися на ногах. Якщо ви падаєте, то стисніться, напружте м'язи. Впавши, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить силу при обертанні. Якщо ви все-таки впали і, через деякий час, відчули головний біль, нудоту, біль в суглобах, на тілі утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря.

4. Утримуватися від вживання алкоголю
  У стані сп'яніння людина може важко травмуватися, але не відчути болю. Це призводить до того, що постраждалий вчасно не звертається за медичною допомогою, що ускладнює лікування. Крім того, алкоголь погіршує координацію рухів і реакцію людини.

5. Вчимося надавати першу допомогу
     У період ожеледиці нерідко відбувається травмування населення самої різної ступені: хтось відбудеться синцями на колінах та інших частинах тіла, комусь щастить куди менше, і ситуація розвивається за сценарієм «послизнувся-впав-опритомнів-гіпс». Як мінімум вам варто почитати пам'ятки та керівництва з надання першої допомоги в разі забиття, розтягнення, перелому, травми голови, струсу мозку і т.д.

     Громадянам поважного віку і вагітним жінкам краще в такі дні взагалі утриматися від виходу на вулицю, принаймні на самоті. Але якщо є нагальна потреба, то треба обов'язково брати з собою палицю з гумовим наконечником або з шипом, вона допоможе утримувати рівновагу.

 

                                                                     Управління соціального захисту населення

                                                                 Відділ з питань праці та зайнятості населення   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.