Веб-портал міста Люботин » Головна » Книжкова виставка у центральній бібліотеці до Дня вшанування пам'яті Героїв Крут

 Книжкова виставка у центральній бібліотеці до Дня вшанування пам'яті Героїв Крут
Автор: Svetlana   Додано:29 січня 2019   Переглядів:1342   Категорія - [Головна, Відділ культури, молоді та спорту]
 
 (голосів: 0)

Книжкова виставка у центральній  бібліотеці до Дня вшанування пам'яті Героїв Крут

    Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

 

Книжкова виставка у центральній  бібліотеці до Дня вшанування пам'яті Героїв Крут

 

 

      Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя герої зупинили наступ ворога на два дні.

     Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним, тому що вони власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

 

Книжкова виставка у центральній  бібліотеці до Дня вшанування пам'яті Героїв Крут

 

 

      Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року був підписаний  Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».

      До цієї дати центральна бібліотека  підготувала книжкову виставку «Неймовірно важко це збагнути, біль навік запікся і застиг», мета якої розкрити причини трагедії під Крутами, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.

    Центральна дитяча бібліотека оформила виставку – пам'ять «Волі народної дзвін».

Водянська бібліотека-філія №1, провела бесіду «Під Крутами пішли в безсмертя». Гиївська бібліотека-філія №2 запропонувала для відвідувачів історичну пам’ятку «Вічна слава безсмертю хоробрих», Старо-Люботинська  бібліотека-філія №3 провела хвилину пам’яті «Їх оплакують роси у лузі». Інформаційну викладку «Вони загинули за Україну» підготувала Караванська бібліотека - філія №4. Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

 

                                                                                                          Директор ЦБС   О.В. Алісова   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.