Веб-портал міста Люботин » Головна » ДАІ ІНФОРМУЄ „УВАГА ТЕХОГЛЯД - 2010 !!!”

 ДАІ ІНФОРМУЄ „УВАГА ТЕХОГЛЯД - 2010 !!!”
Автор: Lubotin   Додано:10 вересня 2010   Переглядів:1106   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Шановні власники колісних транспортних засобів згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 р. № 606 „Про затвердження Порядку проведення технічного огляду колісних транспортних засобів” яка набрала чинність з 01.01.2009 року та поширюється на всіх фізичних на юридичних осіб, які є власниками засобів чи експлуатують їх.

Техогляд засобів незалежно від форми власності проводиться з такою періодичністю:

Два рази на рік — засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш як дев’ять з місцем водія включно, та спеціалізовані засоби для перевезення небезпечних вантажів (відповідно до класифікації засобів за категоріями М2, М3, N1, N2, N3, О2, О3, О4)

(табліца класифікації колісних транспортних засобів)

Один раз на рік — засоби, призначені для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 тонни, а також спеціальні та спеціалізовані засоби, зокрема автокрани, таксі, автомобілі швидкої медичної допомоги тощо (відповідно до класифікації засобів за категоріями М1, N1, N2, N3, О3, О4).

Один раз на два роки — засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більш як дев’ять з місцем водія включно та для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою до 3,5 тонни, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби (відповідно до класифікації засобів за категоріями L, М1, N1, О1, О2) у такому порядку:

- у рік, який закінчується на непарну цифру, — засоби, остання цифра року випуску яких непарна;

- у рік, який закінчується на парну цифру і нуль, — засоби, остання цифра року випуску яких парна або нуль.

Допускається проведення техогляду причепів, причепів-розпусків та напівпричепів незалежно від року їх випуску одночасно з тягачем.

Техогляд засобів проводиться ДАІ в такий строк:

- з 15 січня по 15 грудня — для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік;

- з 15 січня по 30 червня та з 1 липня по 15 грудня — для тих засобів, техогляд яких проводиться два рази на рік.

 

Табліца класифікації колісних транспортних засобів за категоріями


Категорiя

Тип, назва та повна маса ДТЗ

М

КТЗ з двигуном (пасажирські автомобiлi, iхнi модифiкацii, автобуси, тролейбуси, пасажирські автопоїзди), призначенi для перевезення пасажирів i мають або, принаймні чотири колеса, або три колеса i максимальну массу, яка перевищуe 1 тону

М1

КТЗ, що мають не бiльше нiж 8 мiсць для сидiння, крiм водiя

М2

КТЗ, що мають понад  8 місць для сидіння, крім місця водія, з повною масою до 5 тон

М3

КТЗ, що мають понад  8 мiсць для сидiння, крiм мiсця водiя, з повною масою понад 5 тон

N

КТЗ з двигуном (вантажнi автомобiлi, автомобiлi тягачi, а також iхнi шасі із змонтованим на них  устаткуванням), призначенi для перевезення вантажів i мають або, принаймні чотири колеса, або три колеса i максимальну масу, яка перевищуe 1 тону

N1

КТЗ з повною масою до 3,5 тон

N2

КТЗ з повною масою вiд 3,5 тон до 12 тон

N3

КТЗ з повною масою понад 12 тон

O

КТЗ без двигуна (причепи, напiвпричепи)

O1

КТЗ з повною масою до 0,75 тон

O2

Тi самi (причепи та напiвпричепи, за винятком причепiв категорiї О1), з повною масою до 3,5 тон

O3

Тi самi з повною масою вiд 3,5 до 10 тон

O4

Тi самi з повною масою понад  10 тон

L

Самохідні КТЗ (мототранспортні засоби), що мають менше ніж чотири колеса (мопеди, мотоцикли, мототрицикли), чотири колеса (мотоквадрацикли)


Класифікація дорожніх транспортних засобів за категоріями розроблена відповідно до ДСТУ 3649-97.

Процедура проведення технічного огляду транспортних засобів.

Відповідно до п. 25 Постанови засіб подається власником або уповноваженою ним особою до підрозділу ДАІ за місцем постійної або тимчасової реєстрації засобу для проведення техогляду в справному та укомплектованому відповідно до призначення стані в місце та час, визначені ДАІ.

Згідно з п. 26 Постанови для проведення техогляду власником чи уповноваженою особою працівникові ДАІ подаються такі документи:

1.Паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, для фізичних осіб, копії довідки ЄДРПОУ та документа, що підтверджує факт закріплення засобу за водієм, для юридичних осіб.

2. Протокол перевірки технічного стану, виданий уповноваженим суб’єктом господарювання не раніше 45 діб до дати проведення технічного огляду або міжнародний сертифікат технічного огляду, виданий центром технічного огляду для засобів, що виконують міжнародні перевезення вантажів і пасажирів.

3. Реєстраційні та інші документи, що підтверджують право використання зазначеного транспортного засобу.

4. Посвідчення водія, що дає право керувати транспортним засобом відповідної категорії та талон до нього.

5. Медичну довідку щодо придатності водія до керування транспортним засобом відповідної категорії.

6. Поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або документ, що підтверджує право на звільнення від страхування.

7. На транспортні засоби, що здійснюють перевезення небезпечних вантажів, додатково подається свідоцтво про підготовку водіїв засобів, що перевозять небезпечні вантажі.

8. На транспортні засоби, що працюють на газовому паливі, документ, що підтверджує випробовування газової паливної системи в порядку і строк, установлені для даного виду обладнання та його комплектації.

9. У разі встановлення на засобі спеціальних звукових і (або) світлових сигнальних пристроїв дозвіл(и) на їх встановлення та використання.

10. Квитанція про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів або в разі наявності документ, що підтверджує право власника засобу на пільги із сплати такого податку. Юридичними особами додатково подається розрахунок податку з власників засобів.

У разі відсутності будь-якого документа, визначеного цим пунктом, техогляд не проводиться.

Справним вважається укомплектований засіб, який не має зовнішніх механічних та корозійних пошкоджень і технічний стан якого відповідає вимогам Закону України „Про дорожній рух, Правил дорожнього руху, нормативів з безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища, а також правилам технічної експлуатації, інструкціям підприємств-виробників.”

 

 

ПРИЙОМ ГРОМАДЯН з питань проведення державного технічного огляду здійснюється в відділені

ДАІ по обслуговуванню м. Люботин за адресою : м. Люботин, вул. Некрасова, 10.

к.т. 741-00-15,741-02-02

ПРИЙОМНІ ДНІ :

ПОНЕДІЛОК, П’ЯТНИЦЯ з 14.00 г. до 18.00 г.,

ВІВТОРОК, ЧЕТВЕРГ з 09.00 г. до 18.00 г.,

СЕРЕДА, СУБОТА з 9.00 г. до 13.00 г.

перерва з 13 до 14 годин

Старший Державтоінспектор ВДАІ м. Люботин ГУМВС України в Харківській області

капітан міліції Точка В.М.

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.