Сайт міста Люботин » Головна » Як голосувати на виборах у разі відсутності зареєстрованого місця реєстрації проживання (прописки)?

 Як голосувати на виборах у разі відсутності зареєстрованого місця реєстрації проживання (прописки)?
Автор: Svetlana   Додано:11 квітня 2019   Переглядів:160   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Конституцією України та Законом України "Про вибори Президента України" визначено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.

Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

Кожний громадянин України на виборах Президента України має один голос. Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку, встановленому Законом України "Про вибори Президента України".

Документом, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборах Президента України є: для голосування на території України: паспорт громадянина України у вигляді книжечки або у вигляді картки, тимчасове посвідчення громадянина України, військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);

У разі коли особа,  яка має право голосу і бажає проголосувати, однак не має жодного зареєстрованого місця реєстрації(прописки), вона може:

1) зареєструватися у власній оселі, у родичів,  знайомих,  друзів тощо і звернутися до відповідного органу ведення Реєстру виборців за місцем реєстрації для включення себе до Реєстру виборців;

2) звернутися до центру обліку бездомних осіб, де її можуть взяти на облік в якості бездомної особи, та визначать ій адресу, далі звернутися до відповідного органу ведення Реєстру виборців за визначеною центром обліку бездомних осіб адресою для включення себе до Реєстру виборців.

Але потрібно поквапитись, внесення до Реєстру виборців можливе не пізніш як за п’ять днів до дня голосування яке відбудеться 21 квітня 2019 року.

Крім того, до 18 квітня 2019 року включно ви можете звернутись з позовом про уточнення списку виборців. Звертатись необхідно до місцевого загального суду за місцезнаходженням виборчої дільниці, на якій бажаєте проголосувати

Також, якщо ви є у реєстрі Реєстрі виборців, але вирішили зняти себе з місця реєстрації проживання(виписатися)  і ще не встигли зареєструватися за новим місцем, за вами протягом 1 місяця зберігаєтсья право проголосувати за останнім зареєстрованим місцем реєстрації проживання.

Для довідки: Комунальний заклад «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб» Контакти: м. Харків, вул. Миру, б. 102, тел. 0572-99-10-05

Нагадуємо, що для отримання первинної та вторинної правової допомоги громадяни завжди можуть звернутися до Люботинського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Люботин, вул.Джерелянська 2, оф.2. Тел.: 741-40-32.

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.