Веб-портал міста Люботин » Головна » Для мешканців Харкова та області з травня діятимуть нові ціни на газ

 Для мешканців Харкова та області з травня діятимуть нові ціни на газ
Автор: Svetlana   Додано:16 травня 2019   Переглядів:512   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Для мешканців Харкова та області з травня діятимуть нові ціни на газ

 

Уряд, НКРЕКП та Нафтогаз врегулювали ціну газу для побутових споживачів з 1 травня 2019 року. Її розмір для мешканців м. Харків в травні складає –7879,25 грн. за тис куб.м, для мешканців Харківської області – 8421,65 грн. за тис куб.м. В червні ціна газу становитиме 8259,32 грн. за тис куб.м. та 8801,72 грн. за тис куб.м., відповідно. Коливання ціни пов’язане виключно із групою Нафтогаз: по-перше, змінилась оптова ціна газу НАК «Нафтогаз України», по-друге, для «Укртрансгазу» введені нові тарифи на транспортування газу (виражена у грошовій формі вартість розподіленої потужності для точок входу і точок виходу природного газу), які є складовими ціни. Для мешканців Харківської області тариф Укртрансгазу збільшився з 11,60 грн. за тис куб.м. до 157,19 грн. за тисячу кубів.  Тарифи ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз» не переглядались з 2016 року та залишилися без змін.

 

У додаткових угодах, які НАК "Нафтогаз України" надіслав на адресу ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ», як постачальника природного газу із спеціальними обов’язками, оптова ціна газу, за якою Нафтогаз продає газ постачальнику для потреб населення з 1 травня 2019 року становитиме 7 188,00 грн. за тис куб.м, а з 1 червня - 7 558,80 грн за тис куб.м.

 

В свою чергу НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) скасувала постанову про встановлення загального тарифу на транспортування природного газу, тарифів на транспортування природного газу магістральними та розподільними трубопроводами та встановила для АТ «Укртрансгаз» нові тарифи на транспортування газу, які є однаковими на всій території України. При цьому, тарифи на розподіл природного газу, встановлені НКРЕКП, різні в залежності від території діяльності газорозподільних підприємств. Отже, для мешканців м. Харків тариф АТ «Укртрансгаз» зменшився в 3 рази, для мешканців Харківської області, навпаки, збільшився в 13 раз. У зв’язку зі зміною тарифів «Укртрансгазу» кінцева ціна газу для побутових споживачів буде різною на всій території України.

 

До цього нововведення ціна газу була єдина для споживачів у всіх областях, тому що діяв однаковий загальний тариф на доставку газу. Загальний тариф на доставку складався з тарифу на транспортування для Укртрансгазу та тарифу на розподіл для операторів ГРМ (облгазів). Після встановлення НКРЕКП нових тарифів Укртрансгазу, з 1 травня для кожного регіону буде діяти свій тариф на доставку газу.

 

З інформацією про всі складові ціни газу клієнти ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» можуть ознайомитись в рахунках за газ.