Сайт міста Люботин » Головна » Медична реформа: що далі

 Медична реформа: що далі
Автор: Chekardina   Додано:10 червня 2019   Переглядів:26   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Медична реформа: що далі

Медична реформа: що далі

 

7 червня у м. Харкові за участі заступника Міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка та голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка відбулася Міжрегіональна нарада з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року.

Мета наради – роз’яснення ключових моментів переходу закладів вторинної та третинної медичної допомоги на нову модель фінансування у 2020 році та підготовка закладів охорони здоров’я до етапів реформи.

До участі в нараді були запрошені заступник міського голови Вячеслав Рубан, начальник відділу охорони здоров’я Олег Чухен, головний лікар КНП «Люботинська міська лікарня» Олена Кандаурова.

Павло Ковтонюк виступив із доповіддю: «Трансформація системи охорони здоров’я 2020: як це працюватиме». Він наголосив на тому, що нова модель фінансування – це система послуг, яка має декілька переваг. Перша перевага та, що між рахунками медичного закладу і рахунком Держказначейства немає жодного чиновника, бо вони локалізуються на рахунку НСЗУ і передаються на рахунки медичного закладу. Друга перевага – кошти приходять по формулі і по договору відповідно до виконаної роботи, тобто автоматично.

На нараді було зазначено, що із впровадженням медичної реформи змінився механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції в межах медичних гарантій буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами із НСЗУ. Тому до кінця 2019 року всі заклади охорони здоров’я мають укласти договори про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. Для того, щоб заклади охорони здоров’я успішно пройшли цей шлях, з боку органів місцевого самоврядування необхідна особлива увага, підтримка та розуміння процесів на кожному етапі. Нова модель фінансування ставить пацієнта у центр уваги, базуючись на принципі «гроші йдуть за пацієнтом», забезпечує виконання державних гарантій щодо медичної допомоги та дозволяє чітко визначити ролі та зобов’язання органів місцевого самоврядування та керівництва медичних закладів.

У місті Люботині в рамках медичної реформи успішно проходить реформування медичної галузі.

За період 2018 року КЗОЗ «ЦПМСД» реорганізовано шляхом перетворення в Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та на базі двох лікувальних закладів створено КНП «Люботинська міська лікарня».

Завершується підписання декларацій пацієнтів із лікарями на надання медичних послуг; сімейні лікарі і педіатри перейшли на оплати за послуги за контрактами з Національною службою здоров’я.

За сприяння голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної на матеріально-технічне забезпечення і ремонтні роботи лікувальних закладів м. Люботина виділялися значні кошти із обласного бюджету.

Міська лікарня отримала сучасне медичне обладнання, закуплене за рахунок коштів обласного бюджету: цифровий мамогрофічний апарат екстреного класу, прилад ультразвуковий скануючий ULTIMA; система рентгенівська діагностична Polistat M. Крім того, у відділення лікарні закуплені вимірювачі артеріального тиску ATLD-71; пульсоксіметри «Біомед» ВР-10 М.

Проводилися капітальні роботи із ремонту приміщень лікарні і поліклініки. Загальна сума коштів, витрачених на ремонтні роботи у КНП «Люботинська міська лікарня» та КНП «ЦПМСД», на сьогодні складає 5 728 625 грн.

Для міської влади дуже важливим є підготовка стаціонарів до реформи, яка буде розпочата у 2020 році.

Пріоритетом також являється забезпечення відповідних умов для надання якісних медичних послуг у КНП «Люботинська міська лікарня». І тому першочерговим завданням є проведення ремонту в хірургічному корпусі і закінчення ремонту поліклініки по вул. Шевченко,15. На сьогодні завершено виготовлення проектно-кошторисної документації реконструкції приміщення лікарні по вулиці Шевченка та пройдено експертизу проекту. За рахунок державних коштів буде відновлюватися лікарня, на частину вартості робіт вже виділено 10 млн. грн.

Міська влада розуміє необхідність медичних реформ, які відбуваються у державі, і робить все для того, щоб створити у місті Люботині успішні заклади охорони здоров’я.

 

Заступник міського голови Вячеслав Рубан

 

Медична реформа: що далі   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.