Веб-портал міста Люботин » Головна » Сьогодні Україна відзначає 75 річницю із дня звільнення від нацистських загарбників.

 Сьогодні Україна відзначає 75 річницю із дня звільнення від нацистських загарбників.
Автор: Svetlana   Додано:28 жовтня 2019   Переглядів:287   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Сьогодні Україна відзначає 75 річницю із дня звільнення від нацистських загарбників.

                                                                                 Вклонися, моя Україно,

              Цим людям величним і скромним,

        Що в назвах фронтів титанічних

       Пронесли наймення твоє.

              Ти словом достойним розкажеш

              Своїм поколінням потомним,

              Чому їм довічну пошану

              Твій вдячний народ оддає!

З  нагоди цієї знаменної дати за участі громадськості у місті Люботині біля Меморіалу Слави пройшли урочисті заходи.

До присутніх звернувся міський голова Леонід Лазуренко, який зазначив, що  на долю України та її народу випали нечувані страждання і жертви. Фашисти винищували мирних мешканців, на руїни перетворювалися  міста і села. Гітлерівці грабували, гнали в німецьке рабство дівчат і хлопців, убиваючи на своєму шляху кожного, хто не хотів скорятися загарбникам. Навічно в нашій пам’яті ті, хто бився на фронтах війни, виніс роки окупації, хто піднімав із руїн  і відроджував рідний край. Ми пишаємося тим, що наші земляки у сутичці з нацизмом проявили безмірну відданість народу, любов до своєї Батьківщини і масовий героїзм. І завданням нашого покоління є відповідальна праця задля розвитку рідної країни.

Начальник регіональної філії «Південна залізниця», депутат обласної ради Микола Уманець також привітав люботинців із визначним святом в історії країни, подякував ветеранам, які 75 років тому вибороли свободу, і сьогоднішнім бійцям, які на Сході України відстоюють територіальну цілісність і суверенітет держави. Честь і пошана нашим захисникам і визволителям.

Привітав земляків і голова Організації ветеранів України м. Люботин Сергій Котихін.

Відбулося урочисте покладання квітів до братської могили воїнів, які загинули в боях при обороні й звільненні м. Люботина в 1941 і 1943 роках.

Дорогою ціною дісталася нам Перемога. 1074 воїнів-люботинців героїчно загинули на фронтах війни, 912 мешканців Люботина вбито, закатовано за роки нацистської окупації, 980 – вивезено до Германії. 407 захисників та визволителів нашого міста навічно залишилися у Люботинській землі. Майже кожна родина втратила на війні своїх синів і дочок, братів і чоловіків.

За відвагу і стійкість, проявлені у боротьбі з нацистськими загарбниками, 2041 люботинець нагороджено бойовими орденами і медалями, а льотчикам Миколі Федоровичу Денчику, Юрію Яковичу Чепізі, артилеристові Павлу Івановичу Шпильку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Їх подвиг – безсмертний, пам’ять про них – нетлінна, вдячність народу – безмежна.

 

Фото за посиланням: http://lubotin-rada.gov.ua/news/id/3606

 

Радник міського голови Лідія Куденко   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.