Веб-портал міста Люботин » Головна » СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ВІТАЄ СПЕЦІАЛІСТІВ, ФАХІВЦІВ, БАТЬКІВ, ДІТЕЙ З 30-РІЧЧЯМ УХВАЛЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВ ДИТИНИ.

 СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ВІТАЄ СПЕЦІАЛІСТІВ, ФАХІВЦІВ, БАТЬКІВ, ДІТЕЙ З 30-РІЧЧЯМ УХВАЛЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВ ДИТИНИ.
Автор: Svetlana   Додано:20 листопада 2019   Переглядів:332   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

       СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ВІТАЄ СПЕЦІАЛІСТІВ, ФАХІВЦІВ, БАТЬКІВ,

ДІТЕЙ З 30-РІЧЧЯМ УХВАЛЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВ ДИТИНИ.

 

  20 листопада 1959 року 14 сесією Генеральної Асамблеї ООН була ухвалена Декларація прав дитини, а 20 листопада 1989 року вже на 44 сесії Генеральної Асамблеї ООН була ухвалена Конвенція про права дитини. 30 років світова спільнота працює над завданням – виписати норми, які б одночасно гарантували права і встановлювали обов’язки країнам по забезпеченню цих прав, адже дитина є особливим суб’єктом права, яка самостійно не має можливості їх захистити.

 Ратифікувавши 27 вересня 1991 року Конвенцію ООН про права дитини, Україна взяла на себе відповідні зобов’язання, на виконання яких було прийнято Закон України „Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”,термін дії якого закінчився. Тому виникла  потреба у розробленні нової програми, яка дасть змогу удосконалити існуючу систему міжвідомчої співпраці та взаємодії у сфері дитинства, а також створити сучасний механізм моніторингу прав дітей у державі. 5 квітня 2017 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року.

           Концепція Державної соціальної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2017–2021 роки обґрунтовує необхідність розроблення цієї програми, визначає пріоритетні напрями та оптимальні шляхи розв’язання проблем у сфері прав дитини на наступні п’ять років.

           Забезпечення раціонального використання ресурсів Програми передбачається на основі концентрації зусиль на восьми  пріоритетах:

  • створення сприятливих умов для життя та розвитку дитини;
  • забезпечення рівних можливостей для всіх дітей;
  • зміцнення інституту сім’ї та формування відповідального батьківства;
  • захист дітей від насильства;
  • створення системи правосуддя, дружнього до дитини;
  • урахування найкращих інтересів та думки дитини при прийнятті рішень;
  • забезпечення прав дітей у ситуації воєнних дій чи збройного конфлікту;
  • створення безпечного інформаційного простору для дітей.

 Держава ставить амбітні завдання – зробити простір життя українських дітей безпечним, комфортним і люблячим!

 

Начальник служби у справах дітей                                                  Н.ГУБСЬКА

 

Джерело: єдиний веб-портал органів виконавчої влади України “Урядовий портал”