Веб-портал міста Люботин » Головна » Про дотримання Правил охорони електричних мереж та Правил пожежної безпеки

 Про дотримання Правил охорони електричних мереж та Правил пожежної безпеки
Автор: Chekardina   Додано:19 лютого 2020   Переглядів:370   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Про дотримання Правил охорони

електричних мереж та Правил пожежної безпеки

 

Харківський ремонтно-експуатаційний центр (РЕЦ) відокремленого підрозділу «Північна електроенергетична система» ПрАТ «НЕК «Укренерго» просить мешканців звернути увагу на своєчасне запобігання непередбаченим відключенням повітряних ліній електропередачі напруги (ПЛЕП) 110,330 кВ.

У відповідності до статті 22 Закону України від 09.07.2010 року №2480-VI «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об`єктів» (далі Закон) охоронні зони уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки ліній від крайніх проводів за умови невідхильного їх положення та певній відстані залежно від напруги ліній електропередачі.

Згідно Правил охорони електричних мереж (далі - Правила), які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 р. №209 охоронна зона становить для повітряних ліній електропередачі (ПЛЕП) 110 000В (110кВ) – 20м, 330 000 В (330кВ) – 30 метрів.

У відповідності до статті 32 Закону та пункту 8 Правил використання земель у спеціальних зонах об`єктів енергетики проводиться з певними обмеженнями.

В результаті проведених оглядів персоналом Харківського РЕЦ у попередні роки фіксувалися випадки порушення охоронних зон повітряних ліній електропередачі (далі ПЛЕП), а саме:

1)  Крадіжки металевих кутників з металевих опор магістральних ліній, що призводить до послаблення конструкцій металевої опори та може призвести до падіння опори та аварійного відключення повітряних ліній електропередачі. При цьому, наголошуємо на недопустимості прийому конструктивних елементів повітряних ліній електропередачі пунктами прийому металобрухту;

2)  Масове спалювання сухої трави та очерету, що може призвести до вимкнення ПЛЕП від низової пожежі через іонізоване повітря. Також, небезпеку пожеж становлять і необроблені поля із сухою травою, пожежонебезпечний період настає у березні – травні при масовому спалюванні сухої трави та у липні – серпні при дозріванні зернових культур;

3)  Самовільні забудови.

По території Харківської області проходять міждержавні та магістральні ПЛЕП 330кВ, які входять до Об`єднаної електричної системи України. Таким чином, аварійне відключення повітряних ліній електропередачі може призвести до нещасних випадків із населенням, до створення нештатних та аварійних режимів роботи енергетичного обладнання в цілому по Північному регіону.

Незважаючи на роботу, що проводиться, ймовірність відключень ПЛ-110-330кВ через пожежі залишається високою. Жителі нашої області та землекористувачі часто ігнорують вимоги Закону України «Про енергетику», «Правил охорони електричних мереж».

Електроенергія приносить велику користь людям, але вимагає до себе грамотного ставлення та відповідної поведінки поблизу електроустановок. Своєчасне повідомлення про всі порушення в роботі електромереж, про порушення правил виконання земляних та інших робіт поблизу повітряних ліній електропередачі та інших енергооб`єктів, допоможе запобігти нещасним випадкам та сприятиме забезпеченню безперебійного постачання електроенергії споживачам.

Телефони:

(057) 730-11-60 Харківський РЕЦ група експлуатації ліній електропередач;

(057) 730-21-44 (цілодобово) черговий диспетчер.