Веб-портал міста Люботин » Головна » ЗАХОДИ ПРОВЕДЕНІ В БІБЛІОТЕКАХ ГРОМАДИ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

 ЗАХОДИ ПРОВЕДЕНІ В БІБЛІОТЕКАХ ГРОМАДИ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
Автор: Lubotin   Додано:27 листопада 2020   Переглядів:1586   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

ЗАХОДИ ПРОВЕДЕНІ В БІБЛІОТЕКАХ ГРОМАДИ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

 

 

ЗАХОДИ ПРОВЕДЕНІ В БІБЛІОТЕКАХ ГРОМАДИ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 


Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

Головне у діяльності бібліотек громади по відзначенню чергової  річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Так, працівники Люботинської центральної бібліотеки  презентують до вашої уваги відео-історичне вікно «Трагічні дні рідної землі».

 

 

Працівники центральної дитячої бібліотеки  підготували тематичну книжкову виставку «Голодомор: душа горить і тане мов свіча».

    У Водянській  бібліотеці-філії № 1, завідуюча Жох В.М.  організувала виставку літератури збірок спогадів очевидців «Свіча пам’яті», та провела бесіду – реквієм «Доки пам'ять у народі жива – той народ не здолати».

 

28 листопада завідуюча Гиївською  бібліотекою-філією,  Мельник С.В.  разом із охочими користувачами  проведуть  день скорботи  «Без права на прощу й забуття». 

А вшанувати пам'ять жертв Голодомору в умовах карантинних обмежень можна традиційною хвилиною мовчання о 16:00, 28 листопада, а також запаливши на підвіконнях своїх осель свічку у пам'ять про вбитих голодом.

 

Директор Люботинської ЦБС  

Олена АЛІСОВА