Веб-портал міста Люботин » Головна » Порядок припинення газопостачання та оскарження припинення газопостачання

 Порядок припинення газопостачання та оскарження припинення газопостачання
Автор: Lubotin   Додано:10 листопада 2021   Переглядів:128   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Порядок припинення газопостачання та оскарження припинення газопостачання



Порядок припинення газопостачання

   Відповідно до пункту 27 розділу ІІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496, якщо побутовий споживач не здійснив оплату за спожитий природний газ протягом 10 днів після строку, визначеного договором постачання природного газу, постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання природного газу споживачу шляхом направлення споживачу письмового повідомлення (з відміткою про вручення) з вимогою самостійно припинити споживання природного газу за рахунок перекриття запірного пристрою перед газовим приладом та допустити представника постачальника за пред’явленням службового посвідчення на об’єкт для пломбування запірних пристроїв, що має здійснюватися з дотриманням техніки безпеки.
 Повідомлення про припинення споживання природного газу постачальник має зазначити підстави та дату припинення газоспоживання, яка не може бути раніше ніж через 3 дні після дати отримання повідомлення.
   Якщо є заборгованість, представники газорозподільної компанії зобов’язані надати споживачам повідомлення (з позначкою про вручення) про необхідність припинення/обмеження газоспоживання – у строк не менше ніж за 3 дні до дати припинення газопостачання.
   У разі відмови споживача від підписання акта про припинення газопостачання (розподілу природного газу) фіксація припинення газопостачання (крім випадків відключень при аварійних ситуаціях) повинна підтверджуватися відео зйомкою, про що зазначається в акті про припинення газопостачання, або підписом акта про припинення газопостачання однією незаінтересованою особою (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувач або управитель будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування тощо) за умови посвідчення такої особи. Акт про припинення газопостачання (розподілу природного газу) у цьому випадку надсилається споживачу рекомендованим поштовим відправленням.
     Якщо споживач справно сплачував і не порушував правил безпеки користування газом, а також не був попереджений про відключення, то таке відключення є незаконним. Попередження має бути письмовим з позначкою про його вручення.
     Обов’язково слід зверутися до представників служби газу з вимогою пред’явити посвідчення та зафіксувати ПІБ відповідального працівника.
   Якщо представники газорозподільної компанії при відключенні газу роблять акцент на витоку газу у конкретній квартирі, а місце перебування  власників невідомо –  є порядок несанкціонованого доступу до житла, визначений статтею 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».  Це можливо у випадку, якщо аварійна ситуація може зашкодити іншим мешканцям. Застосовуючи цей порядок, працівники газової служби можуть обмежити постачання газу  шляхом механічного від’єднання конкретного споживача.
    Відповідно до ст. 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний забезпечити представникам виконавця комунальної послуги доступ до свого житла, іншого об’єкта нерухомого майна виключно для:
ліквідації та відвернення аварій, пов’язаних із наданням відповідної комунальної послуги, - цілодобово;
    -  встановлення або заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних чи профілактичних оглядів, зняття контрольних показань вузлів обліку - згідно з умовами договору про надання відповідної комунальної послуги.        
    Представники виконавця комунальної послуги під час доступу до житла, іншого об’єкта нерухомого майна зобов’язані:
    1) пред’явити відповідне посвідчення;
    2) поважати права споживачів, утримуватися від розголошення інформації про особисте життя споживача, інших осіб, які перебувають у житлі (іншому об’єкті нерухомого майна), яка стала їм відома у зв’язку з доступом до житла, іншого об’єкта нерухомого майна;
    3) перебувати лише в тих приміщеннях, в яких розташоване обладнання, перевірка, ремонт, встановлення, заміна або огляд якого проводиться.
       Порядок оскарження припинення газопостачання
     Статтею 714 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
     Якщо ж постачальником порушені Правила постачання природного газу, які затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015 № 2496, абонент має право звернутися з позовом до суду з питанням оскарження припинення газопостачання та відновлення газопостачання.
     Підставами звернення до суду може бути не вказана вимога газопостачальника, в якій не міститься даних про вимогу самостійно припинити споживання газу, не зазначена сума боргу за газопостачання, що не відображалася у акті про відключення та не зазначена сума боргу споживача за відключення газу.
     Суд приймає рішення, яким має бути відновлено порушені права споживача шляхом відновлення становища, що існувало до порушення, що можливо шляхом зобов`язання відповідача, яким було допущено порушення прав позивача, відновити газопостачання.
     Надання консультацій в рамках безоплатної первинної правової допомоги здійснюється відділом юридичного забезпечення виконкому Люботинської міської ради Харківської області  http://lubotin-rada.gov.ua/info/page/5883