Веб-портал міста Люботин » Головна » Старт проєкту “Міста Нуль Відходів в Україні” за підтримки програми LIFE.

 Старт проєкту “Міста Нуль Відходів в Україні” за підтримки програми LIFE.
Автор: Lubotin   Додано:16 травня 2024   Переглядів:36   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Старт проєкту “Міста Нуль Відходів в Україні” за підтримки програми LIFE.

Місто Люботин бере участь у проєкті “Міста Нуль Відходів в Україні” за підтримки програми LIFE.1 травня в Україні розпочався проєкт “Міста  Нуль Відходів в Україні” за фінансової підтримки LIFE Programme Європейського Союзу, який має на меті підтримати органи місцевого самоврядування під час впровадження нових вимог законодавства у сфері управління відходами.
Автором та реалізатором проєкту є ГС “Український Альянс Нуль Відходів” за координації Науково-дослідної установи “Лабораторія Ландшафту м. Гімарайш — Асоціація сприяння сталому розвитку” (Португалія).
Бенефіціарами проєкту є чотири міста України - Луцьк, Херсон, Покровськ (Донецька область) та Люботин (Харківська область), які протягом чотирьох років спільно з партнерами будуть працювати над побудовою сталої системи управління відходами для досягнення статусу “Міста Нуль Відходів”.
Європейськими партнерами українських міст у проєкті виступили муніципалітети м. Гімарайш (Португалія), м. Оейраш (Португалія), м. Кармігнано (Італія), а також Гамбурзький інститут інновацій, захисту клімату та циркулярної економіки (HiiCCE) (Німеччина), ГО “Zero Waste Europe” (Бельгія) та ГО “Zero Waste Italy” (Італія). Мережа європейських міст Eurocities та їх пілотний проєкт “Стала відбудова українських міст” сприяла створенню консорціуму цього проєкту.
Впровадження активностей проєкту на місцях буде підтримано українськими громадськими організаціями, а саме: ГО “Нуль відходів Луцьк”, ГО “Екологічні новини”, ГО “Нуль відходів Маріуполь” та ГО “Нуль відходів Харків”.
Перед представниками українських міст, командою та партнерами проєкту стоять наступні завдання:
  • оцінити поточний стан системи управління відходами в чотирьох українських громадах-учасниках проєкту;
  • посилити інституційну спроможність органів місцевого самоврядування українських громад за допомогою комплексного навчання;
  • робити стратегії управління відходами, які базуються на принципах “Нуль Відходів” для чотирьох українських громад для забезпечення довгострокового планування;
  • реалізувати інфраструктурні пілотні проєкти в чотирьох українських містах, які сприятимуть розвитку сталої системи поводження з відходами в громадах, а також можуть бути масштабовані та відтворені іншими українськими містами та громадами.
Консорціум проєкту поєднує в собі практичні знання та досвід європейських муніципалітетів, експертизу науково-дослідних установ та громадських організацій, що забезпечить досягнення цілей проєкту.
Результатами проєкту стануть: розроблені стратегії управління відходами для чотирьох українських міст, інституційно-спроможні громади для їх реалізації, запущені пілотні інфраструктурні проєкти, а також налагоджене співробітництво між українськими та європейськими містами-учасниками.
Проєкт співфінансується Європейським Союзом. Погляди та думки, висловлені в цій публікації, належать виключно автору(ам) і не обов'язково відображають погляди Європейського Союзу або CINEA. Ані Європейський Союз, ані орган, що надав фінансування, не несуть за них відповідальності.