Веб-портал міста Люботин » Головна » Повідомлення ХОДПІ

 Повідомлення ХОДПІ
Автор: Lubotin   Додано:17 лютого 2009   Переглядів:1950   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 2)

Люботинське відділення ХОДПІ нагадує про проведення кампанії з декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2008 року.

    Відповідно до ст.67 Конституції України кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом, та щороку подавати до податкової інспекції за місцем проживання декларацію про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

     Згідно з вимогами Закону України від 22.05.2003 року № 889-IY "Про податок з доходів фізичних осіб" річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) подається платником податку, який:

 - зобов'язаний подавати таку декларацію згідно з нормами цього Закону;

- має право подати таку декларацію для отримання податкового кредиту.

     Обов'язкове подання декларації передбачено для громадян, які отримували у 2008 році доходи від нерезидентів (іноземні доходи), від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо), нецільову благодійну допомогу від благодійника-фізичної особи в розмірі, який сукупно перевищив 890 грн. за рік (якщо громадянин не має права на отримання податкової соціальної пільги).

Крім того, обов'язкове подання декларації передбачено для громадян, які отримали у минулому році доходи від надання майна в оренду фізичним особам; у вигляді виграшу в гральних закладах; від фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності; інші доходи, з яких протягом 2008 року податок не утримувався.

     Річна податкова декларація подається до 1 квітня 2009 року.

     Громадянин, який подає річну податкову декларацію, має право безпосередньо в податковій інспекції за місцем проживання безкоштовно отримати бланк декларації і консультаційну допомогу фахівців щодо її заповнення.

     Зокрема, це стосується тих громадян, котрі сплачували протягом 2008 року кошти за навчання, внески до недержавних пенсійних фондів, страхували себе або членів своєї сім'ї, перераховували кошти у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, всиновлювали дітей, сплачували вартість штучного запліднення. Таким громадянам Законом надано право подати декларацію з метою скористатися правом на податковий кредит і отримати повернення частини сплаченого протягом 2008 року до бюджету податку з доходів.

     Річні податкові декларації, які подаватимуть громадяни у зв'язку з реалізацією права на податковий кредит, органи державної податкової служби прийматимуть до кінця поточного року.

     Декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою цим платником здійснювати таке заповнення.

 

    Прохання своєчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Начальник Люботинського
відділення ХОДПІ  А.Г.Стукалова