Веб-портал міста Люботин » Головна » 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Автор: Chekardina   Додано:28 листопада 2011   Переглядів:2296   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Підтримай акцію "Червона стрічка"! 

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

             «Всесвітній день боротьби зі СНІДом» вперше проголосили 1-го грудня 1988 року Всесвітньою організацією охорони здоров'я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширенню обміну інформацією по ВІЧ/СНІДу. Що щорік відзначається 1-го грудня Всесвітній день служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією Віл-інфекції і СНІДу, що поширюється по всіх регіонах світу. Організовані зусилля направлені на зміцнення суспільної підтримки програм профілактики поширення ВІЧ/СНІД, на організацію навчання і надання інформації по всіх аспектах ВІЧ/СНІД.
Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДУ була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сусідня сім'я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї доньки-солдата з Персидської затоки.
 Проект «Червона стрічка» був офіційно розпочатий на 45-ій щорічній церемонії вручення винагород «Tony Awards» 2 червня 2000 року. Всім номінантам і учасникам було запропоновано (і досить успішно) надіти такі стрічки. Згідно прес-релізу що анонсує проект «Червона стрічечка»: «Червона стрічка (перевернене «V») стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДУ. Найбільша надія, пов'язана з цим проектом, - це те, що 1-ого грудня, у Всесвітній день боротьби з СНІДОМ, ці стрічки носитимуть у всьому світі».

Сьогодні у всьому світі червона стрічка символізує:

  • Усвідомлення серйозності ВІЛ/СНІДу;
  • Надію нате, що буде знайдено вакцину від ВІЛ і ліки від СНІДу;
  • Солідарність із людьми, які живуть з ВІЛ, їхніми близькими, рідними і друзями;
  • Пам’ять про мільйони людей, життя яких забрала ця недуга;
  • Протест проти істерії і невігластва, дискримінації та суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ.

 

Микитенко М.Ю., директор Люботинського МЦСССДМ