Веб-портал міста Люботин » Головна » «ПОПЕРЕДИТИ. ЗАХИСТИТИ. ЩЕПИТИ»

 «ПОПЕРЕДИТИ. ЗАХИСТИТИ. ЩЕПИТИ»
Автор: Lubotin   Додано:22 квітня 2009   Переглядів:2112   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 2)

Під таким гаслом з ініціативи Європейського бюро ВООЗ проводиться тиждень імунізації з 20 - 26 квітня 2009 року в Європі та Україні єдиним засобом контролю інфекції була, є і зостанеться імунопрофілактика.

Епідемії минулих століть вдалося ліквідувати лише завдяки щепленням. У 1974 році ВООЗ розробила програму розширеної імунізації, яка зберігає актуальність і сьогодні. Антивакцинальні тенденції у суспільстві активно підтримуються особами, далекими від медицини, які не мають ніякого відношення до організації та проведення щеплень.

Щороку від інфекційних хвороб в світі гине, не доживаючи до 5-річного віку, 10,6 млн. дітей. Із них 1,4 млн. помирає від інфекцій, проти яких існують засоби імунопрофілактики. 35% - дітей гине від кору, 20% - від кашлюку, 27% - від гемофільної інфекції.

Завдяки імунопрофілактиці у 1979 році було оголошено про ліквідацію натуральної віспи у світі. У 2002році було ліквідовано поліомієліт у Європі. Захворюваність на дифтерію в СРСР в 1980 році знизилась у 85 разів порівняно з 50-60 роками. Однак у 1990 році в 10 раз зростає захворюваність на дифтерію, пік якої приходяться на 1995 рік. Впродовж епідемії захворіло 17 тис чоловік, 700 з них померло. В основній масі це були дорослі.

Ускладнення від перенесених інфекцій:

-       Ускладнення при коклюші: бронхіт, пневмонія, енцефаліт, пупочні і пахові грижі, випадання прямої кишки, масивні геморрагії і крововиливи в головний мозок;

-       Ускладнення при дефтирії - міокардит, неврити, нефротичний синдром, перефіричні паралічі, смерть;

-       Ускладнення при правці - аспираційна пневмонія, набряк легень, переломи і вивихи кісток, нашарування вторинної бактеріальної інфекції - бронхопневмонії, сепсис, деформації хребта, контрактури м'язів і суглобів, паралічі черепних нервів, летальний результат;

-       Ускладнення при Гепатиті В є затяжний перебіг хвороби з переходом у хронічний гепатит (імовірність - 5 - 10%), що у свою чергу може привести до цирозу і раку печінки. Імовірність хронічної інфекції в дітей від 1 до 5 років складає 25-50% у дітей, що заразились гепатитом при пологах - 90%;

-       Ускладнення при Поліомієліті - 80-90% це легке захворювання, в інших 10% воно викликає параліч. У випадку паралічу близько 25% одержують серйозні порушення, близько 25% одержують середній параліч 50 % виліковуються;

-       Ускладнення при Корі - пневмонія, отит і інші бактеріальні інфекції, а також сліпота, поразки слуху, розумова відсталість;

-       Ускладнення при Туберкульозі - поразкою багатьох органів, що супроводжують лихоманкою, значним спадком сил, найчастіше уражаються легені з утворенням порожнин (каверн), що можуть прориватися в бронхи.

Найпоширенішою причиною відмов від щеплення є те, що люди бояться можливих ускладнень. В тім ускладнення після вакцинації бувають дуже рідко. По Харківській області в 2008 році зареєстровано 0,7% місцевих реакцій та 0,15% запальних реакцій при вакцинації, післявакцинальних ускладнень не реєструвалось.

Починаючи з 2005року кількість не щеплених дітей через відмови батьків в Харківській області збільшилась в 3 рази. Якщо ця тенденція не зміниться, то в 2011 році це перевершить епідбар'єр, що загрожує виникненням через 2 - 3 роки спалахів інфекційних захворювань зі значною кількістю летальних випадків.

Завдяки розвитку нових технологій з'явилось нове покоління комбінованих вакцин з високою ефективністю та безпекою. Якщо з вакцинами в 1960 році людина отримувала 3217 антигенів, то в 2000 році всього 49. Однією інфекцією ми можемо захиститися від деяких хвороб: коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, гепатиту В.

Пам'ятайте, що щеплення - це надійний захист від керованих інфекцій, епідблагополуччя на довгі роки; здорове наступне покоління; громадянський обов'язок кожного.

 

 

Позаштатний міський педіатр
  Решетняк Т. М.