Сайт міста Люботин » Головна » Стан розвитку соціального партнерства

 Стан розвитку соціального партнерства
Автор: Lubotin   Додано:28 квітня 2009   Переглядів:1502   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Стан розвитку соціального партнерства та укладання колективних
договорів в місті за підсумками проведення двомісячника в 2009 році.

 

Щорічно в лютому-березні згідно робочого плану в місті проводиться двомісячник з укладання колективних договорів підприємствами, установами та організаціями міста.
На підприємствах міста проведені збори (конференції) трудових колективів щодо підведення підсумків виконання умов колективних договорів у 2008 році та укладання колективних договорів на 2009 рік.

Відповідно до ст.17 Закону України "Про підприємства в Україні" колективний договір повинен укладатися на всіх підприємствах, які використовують найману працю; з метою сприяння врегулюванню трудових відносин та соціально-економічних інтересів і прав працюючих та керівників підприємств.
Підводячи підсумки проведення чергового двомісячника (лютий-березень) з укладання колективних договорів, відповідно до листа №574/07-43 від 24.01.2009 року Харківської обласної державної адміністрації, в місті діє 73 колективних договорів на 2009 рік.
В ході проведення двомісячника із зареєстрованих з початку 2009 року 12 колективних договорів, врахували зауваження та внесли зміни до текстів колективних договорів на підприємствах. За період двомісячника укладено 14 колективних договорів, також діють 59 колективних договори, які укладені на 2007-2009 роки. Всього діючих колективних договорів у місті - 73, що складає 96,1% до загальної чисельності підприємств, організацій, установ усіх форм власності. Колективно-договірним регулюванням охоплено 4123 чоловік, що складає 99,3% до загальної чисельності працюючих. Значний процент охоплення залежить від укладання колективних договорів на значний період ( на 2-3 роки );до яких після щорічних звітних зборів та конференцій при необхідності вносяться зміни та доповнення.

В процесі аналізу стану виконання підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності колективних договорів виявлено, що ряд підприємств допускали невиконання окремих положень колективних договорів. Порушення термінів виплати заробітної плати допускали підприємства : ТОВ "Караванський завод кормових дріжджів", ТОВ "Кулінар".
Два колективних договори зареєстровані із зауваженнями (ТОВ фірма "Кулінар"; Люботинський БМУ-387 Південної залізниці) :
- дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці ( не встановлені конкретні терміни виплати заробітної плати);
- відсутність соціальних гарантій з охорони праці (не вказані обов'язки адміністрації у забезпеченні проведення попереднього та періодичного медичних оглядів працівників);
- відсутність соціальних гарантій у сфері зайнятості (забезпечення переважного права щодо залишення на роботі окремих категорій працівників при скороченні чисельності штатів);
- виплата вихідної допомоги звільненим працівникам;
- працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту та не здатні на рівних конкурувати на ринку праці.
Особлива увага приділялась малому бізнесу. На таких підприємствах, як ПП "Дар'я" (керівник Певна М.І.); ТОВ "Фаланга" (керівник Молодчик Л.Г.); ТОВ "Компанія ТСО" (керівник Тельбух А.М.) не врегульовані соціально-трудові відносини колективними договорами. З керівниками даних підприємств проведені співбесіди, надані рекомендації та консультації з питання врегулювання соціально-трудових відносин з найманими працівниками.
Повідомну реєстрацію колективних договорів веде відділ правового забезпечення виконкому Люботинської міської ради.


Начальник відділу з питань праці
та зайнятості населення
С.О.Будайчик

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.