Веб-портал міста Люботин » Головна » Допоможіть дитині добре навчатися

 Допоможіть дитині добре навчатися
Автор: Lubotin   Додано:8 травня 2009   Переглядів:1699   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Навчання - важка справа, особливо для молодших школярів, життя яких докорінно змінилося після вступу до школи. Ведучий тип їхньої діяльності (гра) змінився на навчання. Що ж слід зробити батькам, щоб цей перехід пройшов по можливості безболісно, щоб допомогти дитині адаптуватися до школи? Сім'я може зробити дуже багато. Перш за все, батьки повинні підтримувати дитину морально. Розкажіть їй, як багато вона може пізнати у школі і як цікаво буде із кожним роком набувати все нових і нових знань. Основною проблемою для малюка в цей час є виконання домашніх завдань. Тут батьки теж можуть допомогти. Як швидше навчити дитину виконувати завдання самостійно, вірно, швидко? Ось декілька порад батькам:
Треба постійно стежити за записами домашніх завдань у щоденнику.
Контролювати, коли дитина сіла за уроки.

Перевіряти виконання завдання. Якщо у малюка не виходить виконати вправу, підкажіть де шукати відповідь на питання, але не давайте готові відповіді. Цим ви виховуватимете самостійність.
Прогляньте правильність виконання завдання. Якщо помітили помилку, не поспішайте вказувати на неї. Дитина повинна привчитися до самоконтролю. Спочатку треба сказати: «Ти невірно розв'язав задачу (приклад). Пригадай, як ви розв'язували такі задачі (приклади) у класі. Згадай, яким способом можна перевірити, чи є у тебе помилка, чи ні.» І лише у крайньому випадку прямо показати, де допущена помилка, пояснити її.
Довго сидіти за приготуванням уроків - це ще не означає добре їх приготувати. Нескінченне сидіння за уроками, які можна зробити набагато швидше, зазвичай викликане нестійкістю уваги дітей, невмінням зосередитися на одному предметі. Це негативно відбивається і на якості виконання домашнього завдання. Щоб привчити дитину до посидючості, батьки ставлять перед нею завдання - укластися в певний час. Для цього потрібно поставити годинник перед дитиною. Так малюк навчиться розподіляти свої заняття за часом.

Важлива умова успішної допомоги дитині у навчанні - терпіння батьків, доброзичливий тон, готовність завжди прийти на допомогу.

 

Бурилкіна Л. В., Стрельченко Н. С.