Веб-портал міста Люботин » Головна » ЛЮБОТИНСЬКЕ МІСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ПОВІДОМЛЯЄ

 ЛЮБОТИНСЬКЕ МІСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ПОВІДОМЛЯЄ
Автор: Svetlana   Додано:13 березня 2013   Переглядів:1158   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 
 (голосів: 0)

    З моменту закріплення у Конституції та деяких спеціальних законах України права на безоплатну правову допомогу осіб реалізація такого права в повному обсязі була неможливою через відсутність єдиної законодавчо визначеної політики у сфері надання правової допомоги коштом держави.

      Прийняття Верховною Радою України Закону України "Про безоплатну правову допомогу", який набрав чинності 9 липня 2011 року, дозволило Україні отримати правову базу та інституціональний механізм для реалізації як закріпленого статтею 59 Конституції України права кожного на правову допомогу, зокрема, у випадках, коли вона відповідно до закону повинна надаватись безоплатно, так і зобов'язань за низкою міжнародних договорів, які містять положення щодо надання правової допомоги і учасником яких є Україна. Зокрема, це Європейська конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. та Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 р., які прямо чи опосередковано встановлюють зобов'язання для держав-учасниць надавати безоплатну та кваліфіковану правову допомогу малозабезпеченим особам при обвинуваченні їх у вчиненні кримінальних правопорушень.

      Безоплатна вторинна правова допомога полягає у забезпеченні захисту особи від обвинувачення, представництва особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складенні документів процесуального характеру. Право на отримання такої допомоги мають малозабезпечені особи, а також особи, віднесені до певних соціально вразливих груп (діти-сироти, ветерани війни, реабілітовані особи, інші категорії осіб). Таку допомогу надаватимуть спеціально створені центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна вторинна правова допомога в Центрах буде надаватись адвокатами:

– включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом;

– включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі на підставі договору.

Щоб бути включеними до локальних реєстрів адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу на постійній та на тимчасовій основі, адвокатам необхідно прийняти участь у конкурсі з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Конкурс проводиться комісією, утвореною при Головному управлінні юстиції у Харківській області.

 

 

В.о. начальника Люботинського міського

управління юстиції Харківської області

Н.І.Пушкарська