Веб-портал міста Люботин » Головна » Питна вода та здоров’я людини

 Питна вода та здоров’я людини
Автор: Lubotin   Додано:19 травня 2009   Переглядів:2088   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 3)

Здійснення державного санепіднагляду за об'єктами водопостачання є одним з пріоритетних напрямків роботи санепідслужби, який направлений на забезпечення виконання Закону України „Про питну воду та питне водопостачання".
Населення м. Люботин забезпечується питною водою із підземних джерел водопостачання, з яких 7 свердловин ВККУ Люботинської міської ради та 9 відомчих свердловин, а також 163 шахтних колодязів громадського користування та індивідуальних джерел. Майже 50% населення міста користується питною водою міського водопроводу.

Аналіз санітарно-епідемічної ситуації, яка склалась на території міста свідчить, що вживання питної води без кипятіння як з централізованих, так і децентралізованих джерел водопостачання стає додатковим фактором ризику для здоров"я населення.
Ситуація ускладнюється вкрай незадовільним станом водопровідних мереж, зношеність яких в окремих ділянках складає від 40% до 70%, часті пориви магістральних та відвідних мереж водопостачання призводить до забруднення питної води збудниками інфекційних хвороб бактеріальної та вірусної природи, хімічними речовинами.
Питома вага нестандартних проб питної води за санітарно-бактеріологічними показниками перевищує обласні показники, за санітарно-хімічними перевищення вмісту заліза.

Особливе занепокоєння викликає якість питної води із колодязів, протягом останніх 5 років якість погіршується за санітарно-хімічними показниками, в першу чергу збільшення вмісту нітратів, що вкрай небезпечно для здоров"я вагітних жінок та дітей віком до 1 року життя.
Основною причиною такого стану є забруднення органічними сполуками ґрунтових вод, особливо при самочинному (без узгодження з органами держсанепідслужби) будівництві зливних ям з порушенням вимог непроникливості!
Важливо нагадати, що лабораторні дослідження питної води із колодязів, яку використовують для питних потреб вагітні жінки та для приготування молочних сумішей дітям до 1 року життя в міській санепідстанції проводяться безплатно.
В квітні місяці поточного року спеціалістами СЕС проведені лабораторні дослідження питної води із 8 найбільш популярних природних джерел (криниця), по результатам безпечна вода виявлена із криниць сел. Гиївка, сел. Караван (нижче дачних ділянок) та по вул. Ревчанській (на березі ставка в лісі).
Аналіз санітарно-епідеміологічної ситуації, яка склалась на території міста свідчить, що вживання води для питних потреб без кип'ятіння, особливо з невідомих та необладнаних джерел небезпечно, особливо в теплий період року.
В м. Люботин проводиться робота з впровадження альтернативного водопостачання, тобто реалізація питної води бутильованої та із спеціалізованих автоцистерн. Така вода проходить спеціальну очистку, регулярний лабораторний контроль.

 


Лікар з загальної гігієни Люботинської міської СЕС
В. Б. Ісаєв