Обережно кліщі !
Автор: Svetlana   Додано:18 липня 2013   Переглядів:1042   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

     Маленький, часто непомітний кліщ, потрапивши на тіло людини, неохоче піддається “депортації”. Вчепившись лапками до одягу і перелізши поволі на тіло, вампір встромляє лапки у шкіру і починає пити кров. Добре, якщо паразит не інфікований. Коли ж він переносить таку небезпечну недугу, як хвороба Лайма, чи бореліоз, то без допомоги медиків уже не обійтися. 

       Хвороба Лайма, або як її ще називають, кліщовий бореліоз, діагностується за допомогою спеціально проведеного аналізу крові, а також на тлі інших наявних симптомів. Як можна визначити, що має місце бути хвороба Лайма, які її симптоми?

     По-перше, місце, куди вкусив кліщ, червоніє, і пляма постійно збільшується, іноді досягаючи 60 сантиметрів і навіть більше. У середньому, розміри почервоніння становлять не більше 10 сантиметрів, форму має круглу або овальну. Протягом часу пляма може збліднути або прийняти синюшний відтінок, в середині плями, там, де був проведений укус, спостерігається рубець.

      По-друге, через кілька тижнів, якщо пляма не лікувати, воно зникає, а по закінченні місяця починаються перші симптоми ураження серця, суглобів, нервової системи.

       По-третє, виявляються такі ознаки хвороби, які схожі з симптомами грипу, тобто, загальна слабкість, лихоманка, болі в м’язах, втома, біль у горлі. Можливі паралічі особи, шкіра втрачає чутливість, втрачається слух. Має місце підвищене серцебиття, аритмія, біль у грудях.

Зазначимо, що пацієнт з хворобою Лайма не небезпечний для оточуючих, тобто кліщовий бореліоз не передається від людини до людини. Незважаючи на те, що летальний результат при цьому захворюванні не так вже частий, він можливий у зв’язку з ускладненнями на серце. Лікування варто починати обов’язково, чим раніше хворий звернувся до лікаря, тим більше сприятливі прогнози щодо одужання будуть дані. Крім усього іншого, кліщовий бореліоз може бути небезпечний при вагітності і привести до відторгнення плода.

Як захиститися від паразитів:

Перед походом у ліс надійно захищайте руки і ноги. Одягайте закрите взуття, світлий одяг на довгий рукав. На ньому добре помітні кліщі.

Особливо оберігайте голову, шию, живіт, ділянки під пахвами й молочними залозами, де тонка і ніжна шкіра.

Обирайте для відпочинку добре освітлені сонцем місця, подалі від густої трави, кущів і дерев. Тримайтеся середини стежки.

Повернувшись додому, ретельно огляньте і декілька разів струсіть верхній одяг і покривало, на якому сиділи. Огляньте шерсть домашніх тварин і квіти, які нарвали.

     Обов’язково перевірте, чи на відкритих ділянках шкіри немає кліщів.Намагайтеся менше контактувати з безпритульними тваринами. Вони можуть переносити хворобу Лайма.

                                                       Відділення лабораторних досліджень в м.Люботин