Сайт міста Люботин » Головна » Твоя крапля крові – початок моря життя!

 Твоя крапля крові – початок моря життя!
Автор: Svetlana   Додано:31 липня 2013   Переглядів:874   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

   Донорство крові виникло понад 100 років тому після відкриття Ландштейнером груп крові. При його організації відзначали труднощі із залученням донорів. Спочатку для здачі крові запрошувалися родичі пацієнтів.

  Масове донорство в Україні було розпочате у 30-ті роки ХХ ст. Протягом 60–70 років ХХ ст. завдяки зусиллям працівників служби крові було досягнуто значних успіхів у гематології, хірургії, онкології, трансплантології тощо.

   Наприкінці 80-х — на початку 90-х років ХХ ст. пропаганду донорства було занедбано.

   Донорство у нашій країні, на жаль, стало проблемою хворих та лікарів, а не справою суспільства. Населення малообізнане у питанні донорства крові у зв’язку з недостатнім висвітленням цієї проблеми в засобах масової інформації. Про гостру потребу донорської крові більшості нашого населення стає відомо лише тоді, коли біда стукає в двері їх дому — близька людина потрапляє на операційний стіл, у дружини тяжкі пологи, дитині необхідна багаторазова гемотрансфузія. Хоча я переконаний, що інформаційна підтримка, пропаганда донорства, справа не лише трансфузіологів, а й всієї української нації.

  Статистика свідчить-на одну тисячу населення в нашій країні нараховується 14,6 донора. В Європі в середньому 40,2. За даними Ради Європи для самозабезпечення країни кров’ю та її компонентами необхідно мати 40-60 донорів на 1 тис населення. У розвинених країнах донорство крові здійснюється головним чином на безоплатній основі. Це досягається завдяки високому престижу такої форми прояву милосердя, пропаганди донорства і заохоченню безоплатних донорів. В Україні з добровільним донорством справи йдуть значно гірше. Українська трансфузіологія досягла граничної межі. За останні 20 років  кількість донорів крові в Україні зменшилась у двічі. Якщо кількість донорів продовжуватиме скорочуватись надалі, на нашу медицину чекає катастрофа. Брак донорської крові приводить до зростання рівня смертності. І це не перебільшення. Через кілька років кров та її компоненти можуть стати дефіцитними лікувальними препаратами і лікар опиниться в ситуації коли він буде безсилий врятувати людське життя лише через те що не вдається знайти групу крові яка потрібна хворому.

   Переважна більшість Українців має дуже приблизне уявлення про донорство. І не лише про те на скільки потрібна та важлива донорська кров, але й про пільги, якими користуються донори в Україні. Вони прописані в Законі України «Про донорство крові та її компонентів».

   В Законі України «Про донорство крові та її компонентів» є зокрема пункт який передбачає, що місцеві органи влади можуть надавати донорам додаткові пільги. В Харківській області щорічно заготовлюється близько 20 тисяч літрів крові, 100-150 кроводач – щодобово, це той мінімум який необхідний, щоб не було перебоїв з забезпеченням кров’ю та її компонентами медичних закладів. Адже якщо заморожену плазму можна зберігати більше року, то еритроцитну масу лише 25 днів. Тому запаси крові потрібно постійно поповнювати.

   24 липня в м.Люботин проводився день донора крові. В цей день до пункту здачі крові прийшли здати кров мер нашого міста Теличко В.О., працівники КП «Ритуал», працівники КП «Люботинська центральна міська лікарня» та інші небайдужі мешканці міста.

    Всього за 7  місяців 2013 року здало кров 360чоловік, це становить 39,7% від необхідної кількості.

Наступний день здачі крові в 2013 році – 25  вересня.

    Міський відділ охорони здоров’я Люботинської міської ради запрошує всіх бажаючих мешканців міста до кабінету переливання крові Люботинської центральної міської лікарні (хірургічне відділення) для здачі крові. При собі обов’язково мати паспорт та довідку про флюорографічне обстеження.

 

Начальник міського

відділу охорони здоров’я
Люботинської міської ради

В.В. Калашник

Твоя крапля крові – початок моря життя!

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.