Веб-портал міста Люботин » Головна » Біженці та особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту

 Біженці та особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту
Автор: Chekardina   Додано:28 серпня 2013   Переглядів:1130   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 
 (голосів: 1)

                  Біженці та особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту

 

Питання, пов'язані з біженцями та особами, які потребують додаткового або тимчасового захисту, регулюються Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», іншими нормативно-правовими актами, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
            Біженець - особа, яка не є громадянином України і внаслідок обгрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства, належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися цим захистом внаслідок таких побоювань, або, не маючи громадянства і перебуваючи за межами країни свого попереднього постійного проживання, не може чи не бажає повернутися до неї внаслідок зазначених побоювань. Особа, яка потребує додаткового захисту, - особа, яка не є біженцем відповідно до Конвенції про статус біженців 1951 року і Протоколу щодо статусу біженців 1967 року та цього Закону, але потребує захисту, оскільки така особа змушена була прибути в Україну або залишитися в Україні внаслідок загрози її життю, безпеці чи свободі в країні походження через побоювання застосування щодо неї смертної кари або виконання вироку про смертну кару чи тортур, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання. Особи, які потребують тимчасового захисту, - іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території країни, що має спільний кордон з Україною, які масово вимушені шукати захисту в Україні внаслідок зовнішньої агресії, іноземної окупації, громадянської війни, зіткнень на етнічній основі, природних чи техногенних катастроф або інших подій, що порушують громадський порядок у певній частині або на всій території країни походження.
            Посвідчення біженця - паспортний документ, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його біженцем в Україні і є дійсним для реалізації прав та виконання обов'язків, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Отримати безоплатну первинну правову допомогу біженцям та особам, які потребують додаткового або тимчасового захисту можна у Громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при Люботинському міському управлінні юстиції Харківської області за адресою: м. Люботин, вул. Радянська, 41. Графік роботи: щовівторка та щочетверга з 10.00 год. до 16.00 год.

 

 

 

Начальник Люботинського

міського управління юстиції                                                                     Ю. Константінов