Сайт міста Люботин » Головна » Бережіться сказу!

 Бережіться сказу!
Автор: Lubotin   Додано:26 червня 2009   Переглядів:1489   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Сказ - надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба всіх видів теплокровних тварин , а також людини , що характеризується ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю.
Останнім часом почастішали випадки, коли жертвами хворих на сказ тварин стають люди. Для того , щоб успішно боротися з цим захворюванням необхідно знати деякі нюанси.
Збудником сказу є нейротропний вірус, який під дією сонячного проміння гине через 14-40 годин. Тоді як кип'ятіння або нагрівання до 50-60 0С вбиває його за 30 хв. Найчастіше вірус виявляють у головному мозку , слинних залозах, слині. До захворювання сприйнятливі свійські та дикі тварини , всі види птиці і людина.
Основним джерелом інфекції для сільськогосподарських та домашніх тварин і людини є лисиця , наближення місць її мешкання до населених пунктів і контакт з безпритульними собаками підвищує загрозу передачі вірусу, відбувається наближення вірусу до людини.
Вірус сказу виділяється з слиною за 3-15 днів до появи перших ознак захворювання. В природних умовах зараження відбувається при укусі хворою на сказ твариною або при потраплянні її слини на пошкоджену шкіру. Інкубаційний період від 2-4 тижнів до 3 місяців.
Підозрілих на сказ тварин , що завдали укусів , ізолюють на 14 днів . Якщо діагноз підтвердився, необхідно знищити, якщо ні - випускати під розписку власника.
Щоб запобігти захворювання необхідно проводити реєстрацію та вакцинацію всіх домашніх тварин та утримувати собак на прив'язі.
У разі укусу людини твариною негайно звернутися до найближчої медичної установи та обов'язково сповістити про такий випадок ветеринарну службу за адресою : м. Люботин вул. Ветеринарна № 45 , тел. 741-08-97


Заступник начальника управління
ветеринарної медицини м. Люботин
Вішинська О.В.

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.