Сайт міста Люботин » Головна » 28 червня День Конституції України !

 28 червня День Конституції України !
Автор: Lubotin   Додано:26 червня 2009   Переглядів:1581   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)
День Конституції України - державне свято України, встановлене на честь прийняття Верховною Радою України Конституції України 1996 року. Відзначається 28 червня. Передбачено Конституцією України ( ст.161). Відповідно до ст.73 Кодексу законів про працю України День Конституції України є святковим неробочим днем.

Дні прийняття Конституції УСРР 1919 року , Конституції УСРР 1929 року, Конституції УРСР 1937 року і Конституції УРСР 1978 року не мали визначеного правового статусу і не були святковими. Інакше вирішувалося це питання щодо союзної Конституції. Зокрема святковим був день прийняття Конституції СРСР 1924 р. (6 липня), всенародним святом і не робочим днем - день прийняття Конституції СРСР 1936 р. ( 5 грудня) і Конституції СРСР 1977 р. (7 жовтня).
У Конституції України 1996 р. проголошені права громадян, які раніше не закріплювалися у нашій конституції : право на недоторканість життя, право на свободу думок і переконань. Право на компенсацію матеріальної та моральної шкоди, право на одержання і поширення інформації, право на свободу пересування і вибір місця проживання, право залишити країну та повернутися до неї та ряд інших прав.

У День Конституції України відбуваються офіційні урочисті зустрічі, круглі столи, проводяться наукові конференції інших заходів за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, народних депутатів України, діячів наук та культури.


Начальник Люботинського міського
управління юстиції Харківської області
Л.В.Гаєвська   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.