Водопостачання
Автор: Lubotin   Додано:14 липня 2009   Переглядів:1819   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

Виконком Люботинської міської ради повідомляє, що дійсно у місті склалася важка ситуація в забезпеченні населення питною водою.
Через підвищення зовнішньої температури і відсутність опадів, у населення виникла необхідність масового поливу сільгоспугідь. Таким чином потреба води у місті виросла майже у 2 рази. Для порівняння: у травні було піднято питної води 93,6 т.м3, а в черіні - 161,3 т.м3. Але більше ніж було подано у мережу води в червні, подати неможливо через відсутність резервних свердловин. Особливо потерпали в перебоях з водозабезпеченням райони міста віддалені від водозаборів.

Крім того, слід зауважити, що такої ситуації з водозабезпеченням населення міста моглоб і не бути, якби відповідні служби головного управління ЖКГ та розвитку інфраструктури, які здійснювали контроль за будівництвом нової свердловини по вул.Курортній в 2008 році своєчасно отримали дозвіл інспекції ДАБК на продовження буріння свердловини по вул. Курортній і освоїли виділені обласною радою кошти у сумі 760,0 тис.грн на добудову.
Тимчасова відсутність води в сел. Водяне пояснюється виходом з ладу глибинного насосу. Зараз наосос замінено, водопостачання відновлено.
На сьогоднішній день водопостачання населення міста стабілізована.
Дійсно місто зазнає потребу у більших об'ємах питної води. Мешканці міста бажають проживати у комфортних умовах, у зв'язку з чим зростає і потреба у розширенні мережі централізованого водопостачання.

В грудні 2003 року у м. Люботині на водозаборі по вул. Курортна, 19 в результаті аварії вийшла з ладу основна глибинна свердловина № 3 потужністю 67 м3 за годину. З цього часу зафіксовано зниження рівня постачання води.
В березні 2004 року з міського бюджету для проведення ремонтних робіт свердловини виділяється 21,0 тис. грн., але при проведенні каротажних робіт Харківською геологорозвідною експедицією КП «Південукргеологія» було надано висновок, що свердловина вийшла з ладу із-за обриву фільтрової колони. Подальші ремонтні роботи по цій свердловині були признані недоцільними.
В 2004 році з обласного бюджету було виділено кошти в розмірі 100,0 тис. грн. на буріння 2-х мілководних свердловин, але це не вирішило питання, так як в цих свердловинах дуже низька потужність, близько 10 м /год і не якісна вода - перевищення в складі заліза.
Люботинський міськвиконком та ВККУ Люботинської міської Ради неодноразово зверталися до керівництва облдержадміністрації, Народних депутатів України та навіть до Міністерства фінансів України з проханням щодо вирішення питання виділення субвенції, але коштів не поступало.
Проект будівництва глибинної свердловини було розроблено в 2005 році. Загальна вартість робіт складала 1665,0 тис. грн. В 2007 році з обласного бюджету було виділено 1459736 грн. та розпочато будівництво. Контроль за виконанням робіт, їх погодженням та використанням виділених коштів здійснювався Головне управління ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації. Але через подорожчання будівельних матеріалів виділених коштів виявилося замало, було додатково виділено ще 760,0 тис. грн. У подальшому виникла проблема узгодження проведення робіт з інспекцією ДАБК, тому відповідний дозвіл було отримано тільки 30.12.2008 року. Таким чином виділені кошти Головне управління ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації не встигло освоїти у 2008 році.

Роботи по будівництву свердловини виконано приблизно на 50% пробурено
500 м.. На сьогоднішній день кошти на завершення будівництва вказаної свердловини у обласному бюджеті не передбачені. Труби, які планувалися на добудову свердловини, вивезені підрядником 15.06.2009 року.
Враховуючи складну ситуацію, постійну нестачу питної води, у зв'язку з чим порушуються санітарно-гігієнічні норми, відсутня елементарна гігієна, що може призвести до виникнення епідемічних захворювань, до обласної ради підготовлено та направлено звернення депутатів Люботинської міської ради з проханням допомоги у вирішенні питання виділення коштів на добудову свердловини у сумі 1328,73 тис. грн. Це дасть можливість підвищити об'єми постачання питної води для населення на території усього міста.

Додатково повідомляємо, що також на кількість і якість води впливає людський фактор - практика поливу городів у приватних домоволодіннях, від чого населення віддалених районів від водозаборів зазнає певних незручностей. Адміністрація ВККУ неодноразово зверталася з проханням до мешканців обмежити полив городів.

З повагою,
Міський голова Л.Г.Татунь






  #1 написав: andrey_st

14 липня 2009 15:06 ICQ:326157083




Група:Посетители
Реєстрація:7.08.2008
Публікацій:0
Коментарів:19
Якщо маю лічильник, то ніхто не може мені заборонити поливати городи, оскільки я справно сплачую за спожиті кубометри води. А взагалі, за своєю органолептичною якістю, тільки на полив вона й годиться.
Кожен менеджер намагається продати якнайбільше товару. Тут навпаки. Погані менеджери?