Веб-портал міста Люботин » Головна » Профілактика кору

 Профілактика кору
Автор: Chekardina   Додано:14 травня 2014   Переглядів:848   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

 

За поточний період 2014 року в Харківській області відмічається зростання рівня захворюваності  кором на  36,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року, переважна кількість випадків зареєстрована серед дитячого населення  (14 випадків з 15).
Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості, яке характеризується високою температурою, запаленням слизових оболонок порожнини рота та верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивітом і характерним плямисто – папульозним висипом на шкірних покривах, загальною інтоксикацією. Збудником кору є РНК- вірус роду морбіллівірусів, родини параміксовірусів. Джерелом інфекції є хвора на кір людина, яка заразна для оточуючих з останніх днів інкубаційного періоду (останні 2 дні) до 4-го дня висипань. Шлях передачі інфекції - повітряно-крапельний, вірус виділяється в зовнішнє середовище у великій кількості хворою людиною зі слизом під час кашлю, чихання і т. д.
Захворювання на кір небезпечне ускладненнями, такими як ларингіт (запалення гортані), круп (стеноз гортані), трахеобронхіт, отит (запалення вуха), первинна корова (вірусна) пневмонія, вторинна бактеріальна пневмонія, стоматит (запалення слизової оболонки рота), менінгіт (запалення мозкової оболонки), гепатит, лімфаденіт. Найбільш грізним ускладненням (частіше у дорослих) буває коровий енцефаліт. 
При виявленні кору проводять профілактичні заходи в осередку інфекції, тобто в тому колективі, де перебував хворий. Використовують заходи загально гігієнічного порядку: роз’єднання, провітрювання, збільшення кількості поточних вологих прибирань в приміщенні, за особами, які перебували в контакті з хворим встановлюється медичний нагляд. Всім контактним особам старше 1 року, які не отримали своєчасно щеплення проти кору, не хворіли на кір та за умовою відсутності протипоказань проводиться екстрена вакцинопрофілактика в перші 72 години з моменту контакту. При наявності показань застосовується також пасивна імунізація нормальним людським імуноглобуліном.
Надійним і ефективним методом профілактики кору є вакцинація. В Україні вакцинація від кору входить до календаря обов'язкових профілактичних щеплень. Її проводять дітям віком 12 місяців, які  не хворіли на кір та не мають медичних протипоказань. Друге щеплення проводиться у віці 6 років (перед школою). Можливо введення як моновакцини (тільки проти кору), так і тривакцини (проти кору, паротиту та краснухи). Вакцина проти кору використовується протягом 50 років, вона безпечна та ефективна. 
Регулярна вакцинація дітей проти кору  у поєднанні з кампаніями масової імунізації в країнах з високими показниками захворюваності та смертності є основними стратегіями громадської охорони здоров'я, спрямованими на зменшення глобальної смертності від кору. 
Висновок очевидний - щеплення робити треба своєчасно і в обов'язковому порядку! 


                                                                                                                   Лікар епідеміолог відділення лабораторних досліджень м.Люботин Білецька І.В.