Веб-портал міста Люботин » Головна » День визволення Люботина

 День визволення Люботина
Автор: Lubotin   Додано:8 вересня 2009   Переглядів:1796   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Мітинг, присвячений 66-ій річниці визволення м. Люботина від фашистських загарбників

 

День визволення Люботина

 

(фото - Пархоменко М.Д)

Вічним вогнем біля Обеліску Слави говорять солдати: „Слухайте! Думайте люди! У шумі вітрів, в пречистому сяйві беріз, біля пам'ятників - чуєте? - До нас - живих, говорять солдати: „Слухайте! Дивіться! Запам'ятовуйте! Уважні будьте! Поряд з вами ветерани Другої Світової. Сивина лягла на їх скроні. Зморшки, як дороги болю на обличчях. Вдивляйтесь в них, вдивляйтесь! Вслухайтесь в їхні голоси! Вище підіймайте стяг Перемоги, щоб ніхто у світі не зміг зробити вигляду, ніби він забув. Забув, як втрачав найдорожчих людей, забув, як чекали першого дня без війни. Забув, як війна залишала за собою страшні сліди. 1418 днів і ночей йшли відважні воїни дорогами війни, не озираючись назад. А за плечима залишались перетворені у руїни 714 міст і 28 тисяч сіл на рідній Україні. Йшли не шкодуючи себе, щоб перемогти.

Дорожіть своїм мирним сьогоденням. Думайте про майбутнє і вічно пам'ятайте те страшне лихоліття 1941-1945.

1074 воїни-люботинці героїчно загинули на фронтах Другої Світової війни.

400 мешканців міста після нелюдських тортур розстріляно у Дробицькому яру.

912 патріотів закатовано, повішено, розстріляно, спалено живцем у роки фашистської окупації.

 

Світлом любові нашої, скорботи нашої нехай осяються імена загиблих. Схилимо голови перед пам’яттю жертв, перед мужністю, перед безсмертям. Вічна слава героям, вічна слава !
5 вересня о 13-00 у центральному парку на Меморіалі Слави відбувся урочистий мітинг, присвячений 66-ій річниці визволення м. Люботина від фашистських загарбників. На свято до нас завітали: голова Харківської облдержадміністрації Аваков А. Б., голова Харківської обласної ради Чернов С. І., голова Харківської райдержадміністрації Нечипоренко С. О., Остапчук В. М. – Герой України, Почесний громадянин Харківської області, Почесний громадянин м. Люботина, начальник Південної залізниці.

До початку мітингу у парку грала музика воєнних років. Біля Меморіалу Слави зібралися ветерани Другої Світової війни, керівники, гості та мешканці міста.

На мітингу виступили: міський голова Татунь Л. Г, голова Люботинської організації ветеранів України, Почесний громадянин міста Люботина Папирін М. О., голова Харківської облдержадміністрації Аваков А. Б., голова Харківської обласної ради Чернов С. І., Остапчук В. М. – Герой України, Почесний громадянин Харківської області, Почесний громадянин м. Люботина, начальник Південної залізниці, учні ЗОШ №2.

Пам’ять загиблих у роки Другої Світової війни вшанували хвилиною мовчання.

До пам’ятника воїнам, що загинули у роки Другої Світової війни, було покладено кошики з квітами від організацій та мешканців міста.

Струмує тепле сонячне проміння –

Хай буде мир на зболеній Землі!

Крокує гордо наше покоління,

І линуть у безсмертя журавлі…

 

 

День визволення Люботина

 

День визволення Люботина