Веб-портал міста Люботин » Головна » Своєчасна оплата за спожитий природний газ

 Своєчасна оплата за спожитий природний газ
Автор: Lubotin   Додано:18 вересня 2009   Переглядів:1796   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

Своєчасна оплата за спожитий природний газ -
запорука сталого газопостачання в оселі громадян та гарантія їх безпеки

 

Проблема низького рівня розрахунків за спожитий природний газ особливо гострою стає напередодні початку опалювального сезону. Наразі, це перешкоджає ВАТ «Харківгаз» сплачувати податки до бюджетів усіх рівнів, вчасно розраховуватися з постачальниками природного газу та забезпечувати придбання необхідних обсягів газу для безперебійного газопостачання бюджетним установам, організаціям та населенню Харківської області. Найбільші борги за спожитий природний газ у Харківській області має населення. Так станом на 01.09.09 загальна сума заборгованості складає понад 22 млн. грн. Підприємство не може допустити безоплатного споживання природного газу. Тому, ВАТ “Харківгаз” вимушено проводити роботи по стягненню існуючої заборгованості. Найбільша сума заборгованості склалася в зоні діяльності Люботинського управління газового господарства ВАТ «Харківгаз», в таких населених пунктах як: м. Люботин, с. Коротич, с. Рай-Оленівка, с. Манченки. Окремі їх мешканці мають заборгованість до 12 тис. грн.

Наприклад,мешканці м. Люботин:

- Горбенко М.А. – 10,1 тис. грн.

- Петренко С.В. - 6,4 тис. грн.

- Валькова Л.А. – 5,5 тис. грн.

мешканці с. Коротич:

- Онищенко С.В. – 9,7 тис. грн.

- Канищук М.А. – 8,8 тис. грн.

мешканці с. Рай-Оленівка:

- Титаренко Є.Д. – 12,8 тис. грн.

- Мороз П.І. – 5,8 тис. грн.

мешканці с. Манченки:

- Сокол Є.С. – 2,5 тис. грн.,

- Філіпов Ю.І. – 1,8 тис. грн.

Загальна сума заборгованості за спожитий природний газ в зоні діяльності Люботинського управління газового господарства ВАТ «Харківгаз» складає 1 млн. 215 тис. грн.

В разі непогашення існуючого боргу, підприємство вимушено відключати неплатників від системи газопостачання. В цьому випадку, підключення до газових мереж здійснюється за рахунок абонента.

З початку 2009 року Люботинським управлінням газового господарства було відключено 465 абонентів, зокрема у серпні місяці 87 абонентів.

Крім того, стягнення заборгованості з неплатників здійснюється в судовому порядку.

Так, Люботинським управлінням газового господарства ВАТ «Харківгаз» з початку 2009 року до суду передано 71 позов на загальну суму 108 тис. грн. Закрито впровадження судового рішення у зв’язку зі сплатою існуючого боргу абонентами - 25 позовів на суму 38 тис. грн.

У серпні місяці до суду подано 17 позовів на загальну суму майже 18 тис. грн. В результаті досудової роботи з населенням 12 заяв на загальну суму 8 тис. грн. було погашено. По 5 позовам на загальну суму 9,6 тис. грн. буде стягнено заборгованість за спожитий природний газ через суд.

При невиконанні рішення суду щодо погашення заборгованості абонентом, представники державної виконавчої служби стягують борги через накладання арешту не тільки на особисте майно боржника, а й на його домоволодіння.

При позитивному рішенні суду на користь ВАТ «Харківгаз» про примусове стягнення заборгованості, неплатники не тільки повинні будуть сплатити основний борг за спожитий природний газ, а й судові витрати та виконавчий збір у розмірі 10% від фактично стягненої суми боргу за газ.

Рішення на користь ВАТ «Харківгаз» про примусове стягнення заборгованості у розмірі 1,6 тис. грн. вже винесено Люботинським міським судом і виконується відділом Державної виконавчої служби Люботинського міського управління юстиції у відношенні абонента – мешканця м. Люботин Волкова І.М.

ВАТ «Харківгаз» подібну роботу проводить по всіх районах Харківської області та в подальшому буде застосовувати заходи щодо стягнення заборгованості з абонентів-боржників. Адже своєчасна оплата за спожитий природний газ – це не тільки запорука сталого газопостачання в оселі громадян, а насамперед гарантія їх безпеки.

 

Довідково:

В зону діяльності Люботинського управління газового господарства ВАТ «Харківгаз» входить м. Люботин, с. Коротич, смт. Манченки та с. Рай-Оленівка та забезпечує газом 11,7 тис. абонентів, постачає природний газ 5 промисловим, 78 комунально-побутовим та 16 бюджетним підприємствам та організаціям.

 

Начальник служби обліку природного газу

Л. І. Бурмак