Сайт міста Люботин » Головна » Реформування місцевого самоврядування в Україні

 Реформування місцевого самоврядування в Україні
Автор: Svetlana   Додано:14 серпня 2014   Переглядів:294   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 
 (голосів: 0)

Реформування місцевого самоврядування в Україні

 

  Місцеве самоврядування – одна з найважливіших засад демократичного устрою держави. Існуюча в Україні система місцевого самоврядування сьогодні не відповідає потребам суспільства. Функціонування місцевого самоврядування не спрямовано на реалізацію його головного призначення – створення та підтримання сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання мешканцям територіальних громад якісних та доступних адміністративних, соціальних та інших послуг на відповідних територіях. Можна стверджувати, що без реформи місцевого самоврядування неможливе подолання кризових явищ у соціально-економічному і політичному житті України.

 1 квітня 2014 року розпорядженням Кабінету Міністрів України було схвалено  Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (далі-Концепція).

  Концепцію розроблено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства спільно з експертним середовищем, органами місцевого самоврядування та їх профільними асоціаціями. Концепція визначає напрями, механізми, строки формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спроможної максимально забезпечити передовсім надання якісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів демократії участі, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад.      

  На першому етапі її впровадження передбачається створити законодавчу основу для реалізації права територіальних громад на добровільне об’єднання, передбачивши при цьому 3 роки надання державної підтримки новоутвореним об’єднаним громадам для поліпшення інфраструктури надання послуг та транспортної доступності. Також на цьому етапі заплановане законодавче врегулювання системи адміністративно-територіального устрою, здійснення моделювання адміністративно-територіальних одиниць в регіонах та підготовка проектів необхідних нормативних актів для завершення формування нової системи адміністративно-територіального устрою України, створення конституційної основи утворення виконавчих органів обласних та районних рад, розподілу  повноважень між ними та відповідними місцевими адміністраціями, а також завершення формування законодавчої бази діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на новій територіальній основі з визначенням повноважень та їх ресурсного забезпечення відповідно до вимог Концепції.                         

   На другому етапі Концепція пропонує уніфікувати та стандартизувати  адміністративні та соціальні послуги, що надаються  населенню  органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, виходячи із принципів  максимальної доступності послуг для їх споживачів та забезпечити на законодавчому рівні умови для їх належного фінансування. Також серед кроків -    проведення місцевих виборів з урахуванням реформованої системи органів місцевого самоврядування, здійснення інституційної реорганізації органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади на новій територіальній основі та перерозподіленими повноваженнями, удосконалення систем планування території громад.

 

Провідний спеціаліст

Люботинського міського

управління юстиції

 Ю.Редько   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.