Веб-портал міста Люботин » Головна » До міжнародного дня боротьби з раком молочної залози

 До міжнародного дня боротьби з раком молочної залози
Автор: Lubotin   Додано:28 вересня 2009   Переглядів:2271   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

      Рак молочної залози посідає перше місце серед онкологічних захворювань у осіб «слабкої статі». Не оминула ця хвороба й українських жінок. Згідно зі статистичними даними, щороку на рак молочної залози захворює понад 16 тис. українок. Минулого року вперше в історії нашої країни Президент видав Указ про впровадження Міжнародного дня боротьби з раком молочної залози, що відзначатиметься щорічно  20 жовтня.

 

Що ж таке рак молочної залози?

 

По зовнішньому вигляду рак молочної залози може представлятися невеликою, дуже щільною хрящеподібною пухлиною без чітких меж, або як вузол м'якуватої чи тістуватої консистенції округлої форми з досить чіткими межами, із гладкою чи горбистою поверхнею, іноді сягаючий значних розмірів (5-10 см), чи, нарешті, у вигляді неясного ущільнення без чітких меж. При цьому спостерігається зміна положення залози: вона разом із соском підтягнута догори або набубнявіла й опущена донизу. Над місцем розташування пухлини відзначається сплощене або лункоподібне втягнення шкіри, іноді симптом апельсинової кірки, а в наступному з'являється виразка.

 

Типові симптоми рака молочної залози:

 


¨              сплощення й втягнення соска,

¨              кров'янисті виділення з нього;

¨              збільшення молочної залози;

¨              шкіра грудей напружена, гаряча на дотик, червонувата;

¨              горбисте стовщення  шкіряного покриву грудей;

¨             лущіння і мокнення соска;

 


!!! при цьому больові відчуття не є діагностичною ознакою, вони можуть  бути і відсутні.


 

 Виділяють 4 форми рака молочної залози:


¨             маститоподібна форма,

¨             бешихоподібна форма,

¨              панцирний рак

¨              рак Педжета.

 

Лікування

 

Лікування раку молочної залози залишається надзвичайно актуальною проблемою для онкологів усього світу. На сьогодні лікування хворих на рак молочної залози остаточно не визначено. Існують різні погляди щодо ефективності різноманітних методів лікування раку. Незаперечним є лише той факт, що раннє виявлення та лікування раку молочної залози дає набагато кращі результати лікування пацієнток, тому дуже важливим для кожної жінки є систематичне самообстеження молочних залоз.


 

Техніка самообстеження:

 

Техніка самообстеження включає огляд молочних залоз перед дзеркалом, промацування молочних залоз у положенні стоячи і лежачи. Його рекомендується проводити жінкам старшим 20 років один раз у 2 - 4 тижні. Найзручніше - робити це в один і той самий день менструального циклу, після ванни. Дослідження проводиться в таких положеннях: рука з обстежуваної сторони піднята догори за голову, вбік, вздовж тіла. Обережно й м'яко промацується кожна ділянка молочної залози пучками пальців протилежної руки. Спочатку перевіряють зовнішню половину, починаючи від соска і просуваючись дозовні і знизу догори. Потім перевіряється внутрішня половина, починаючи від соска і просуваючись досередини до грудини і зверху донизу. При промацуванні визначають, чи немає вузлів і ущільнень у тканині молочних залоз.

Також варто встановити, чи не з'явилися патологічні ознаки: втягнення або вибухання ділянки шкіри, втягнення або відхилення вбік соска, вкорочення або деформація радіусу ареоли (пігментованої ділянки шкіри навколо соска), зміна розміру й звичайної форми однієї з молочних залоз, жовтуваті або кров'янисті виділення із соска, скоринки, намокання або виразки на соску, почервоніння, подразнення й набряк шкіри молочних залоз.

 

Якщо Ви щось знайшли.

 

Не лякайтесь намацавши ущільнення, вони можуть мати природний характер, з'являтися в грудях жінки за тиждень до менструації. У цей час груди збільшуються, тяжчають, може з'явитися біль, і в ній промацуються маленькі горбки, схожі на зернятка. Це набряклі молочні залози, і вони розсмокчуться, як тільки почнеться менструація.

Але якщо після менструації ущільнення не зникають або при виявленні хоча б однієї з перерахованих вище ознак необхідно негайно звернутися до лікаря. Не чекайте, що зміни пройдуть самі по собі. Лікар сам обстежить ущільнення і, якщо що-небудь викличе в нього сумнів,  відправить вас на консультацію до фахівця, своєчасне звернення до якого - це шанс на повне виліковування й можливість уникнути операції.

 

ПАМ»ЯТАЙТЕ!!!

Рак виліковний, якщо вчасно звернутися до фахівців-онкологів

і виконувати всі їх рекомендації.

 

Якщо виникли питання , потрібна інформація більш детальна, приходьте  до  центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді за адресою : м. Люботин , вул. Радянська, 12 к.1,3., т. 741-09-63 . Наші послуги анонімні, конфідеційні , дружні .

 

Начальник відділу ЛМЦСССДМ

Колінько А. І.