Сайт міста Люботин » Головна » Торгівля людьми в Україні змінює тенденції та напрямки

 Торгівля людьми в Україні змінює тенденції та напрямки
Автор: Chekardina   Додано:24 листопада 2014   Переглядів:484   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Торгівля людьми в Україні змінює тенденції та напрямки

          Торгівля людьми в Україні змінює тенденції та напрямки. Країни "далекого зарубіжжя" відходять на другий план. 

      Міжнародні та українські неурядові організації, які опікуються жертвами торгівлі людьми, заявляють про тенденційні зміни у цій проблематиці. Головне занепокоєння викликає збільшення кількості звернень. Причому суттєво побільшало постраждалих чоловічої статі. 

       За даними українського представництва Міжнародної організації міграції (МОМ), цього року за допомогою вже звернулися чотири сотні осіб, і з них 43 відсотки – це чоловіки. Збільшення практично на 10 відсотків у порівнянні з минулим роком. Переважно чоловіки потерпають від трудової експлуатації, таких випадків в Україні найбільше. Сексуальне рабство вже на другому місці.

       І якщо донедавна основними країнами призначення, де потерпали українці, були Польща, Туреччина, Чехія, Росія. Українці помилково вважають Росію відносно безпечною країною з огляду на зрозумілу мову, недалеку відстань, безпроблемне оформлення документів і таке інше. А от вже до країн "далекого зарубіжжя" ставлення більш пильне і з насторогою, через чималий потік інформації щодо випадків сексуальної експлуатації.

      Приміром, до Західноукраїнського центру "Жіночі перспективи" за допомогою звернувся чоловік, який задарма пропрацював у Росії півроку. Він поїхав як будівельник, відповідно до попередньо підписаного контракту. Але роботодавець в Іркутській області (Росія) змусив українця спочатку безоплатно працювати два місяці на ремонті бараків, а вже згодом його примусово перевезли у тайгу на лісоповал. Людина опинилася за дві сотні кілометрів від найближчого населеного пункту, без документів, грошей і зв’язку. В результаті, йому не заплатили. Тепер у цього чоловіка ще й сімейні негаразди, зараз він пройшов повний курс лікування і реабілітації, отримав грошову допомогу на започаткування свого приватного бізнесу.

      Є навіть випадок трудової експлуатації вагітної жінки, коли, опинившись далеко від дому і без документів, вона стала "хатньою рабинею" представниці ромської національності, розповідають у Центрі.

         

          Торгівля органами

          Торгівля органами процвітає не лише у Пакистані. Фахівці наголошують, почастішали випадки вербування через родичів, які нерідко стають посередниками без злих умислів. Утім, особливу увагу представники неурядових організацій звертають на новий як для України вид торгівлі людьми – це продаж людських органів. Якщо ще кілька років тому у МОМ фіксували лише один-два таких випадки, то впродовж минулого року до організації звернулися 25 постраждалих, які продали свої нирки з різних міркувань і залишилися ошуканими з ускладненням здоров’я.

       Зазвичай вербування відбувається через Інтернет, з’являються посередники, які шукають джерело збуту органу, є контракти з обіцянками забезпечити реабілітацію і медичну допомогу впродовж життя, але насправді все закінчується обманом.

       Тепер неурядові організації спільно з медичними закладами готують масову інформаційну кампанію щодо небезпеки та шкоди таких операцій, бо насправді злочинці вводять людей в оману, не повідомляючи реальних загроз здоров’ю.

          Покращення співпраці

         Згідно з дослідженням МОМ, західні області України є серед лідерів у проблемі незаконної експлуатації людей. Дві третини мешканців є уразливою групою, 66 відсотків не знають, як себе захистити, а 73 відсотки недооцінюють ризик опинитися у рабстві.

         Неурядові організації констатують покращення співпраці з правоохоронними органами у сфері протидії торгівлі людьми. Все частіше міліція скеровує виявлених жертв на реабілітацію до відповідних центрів. За минулий рік в країні зареєстровано 337 злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, винесено 85 вироків саме за цією статтею кримінального кодексу.

        Приміром, лише цього року на Львівщині порушили три кримінальні справи за фактом торгівлі, у двох з них потерпілими є малолітні діти.  Розслідуючи такого роду справи, в українських правоохоронців практично не виникає проблем у співпраці з російськими чи іншими службами.

       В Україні кожна десята жертва торгівлі – це дитина. І більша половина таких дітей була експлуатована саме на теренах України. Проблема ще й у тому, що саме дітей найважче реабілітувати та реінтегрувати, а наслідки експлуатації та знущань даються взнаки впродовж усього їхнього життя.

 

                                                                   Відділ з питань праці та зайнятості населення

                                                                  УСЗН Люботинської міської ради   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.