Веб-портал міста Люботин » Головна » Шановні мешканці! Шановні люботинці!

 Шановні мешканці! Шановні люботинці!
Автор: Chekardina   Додано:27 березня 2015   Переглядів:978   Категорія - [Головна, Роз`яснення фахівців]
 
 (голосів: 0)

Шановні мешканці!


На теперішній  час побутові відходи від населення, підприємств, установ, організацій міста вивозиться на звалище «Вороній яр». Оскільки воно утворилося ще 55-60років тому  шляхом стихійного складування відходів, звалище не облаштоване, територія не впорядкована. Через відсутність огорожі йде розростання звалища. У зв’язку з тим, що  відходи складуються на відкритому грунті та балка не облаштована захисним шаром спеціальної плівки (протифільтраційний екран), забруднюючі речовини можуть потрапляти в грунт та потім у підземні води. Навіть при наявності охорони через відсутність огорожі на територію звалища мають доступ сторонні особи, в результаті чого збільшилась кількість підпалів. Відсутність облаштованої господарчої зони унеможливлює організацію цілодобової охорони, контрольно-пропускного пункту. На звалищі  немає пожежних резервуарів та освітлення. Відсутність лінії для сортування сміття збільшує кількість захоронених відходів.

Для вирішення всіх цих проблем необхідні багатомільйонні  кошти, яких у міському бюджеті немає, тому виконком Люботинської міської ради став ініціатором розроблення проекту будівництва комплексу по управлінню відходами м. Люботин. В 2015р. на реалізацію проекту заплановано отримати 37 млн.грн. з державного фонду охорони навколишнього природного середовища. В першу чергу ці кошти будуть направлені на рекультивацію, тобто проведення комплексу робіт по відновленню родючого шару грунту існуючого звалища та на його огорожу.

 Даний комплекс зменшить площу звалища у кілька разів.

У подальшому на земельній ділянці передбачається проведення заходів, направлених на недопущення потрапляння  забруднюючих речовин в грунт та підземні води, на скорочення засміченої території, благоустрій та озеленення навколо комплексу. Будівництво комплексу дасть можливість впровадити сучасні технології в сфері поводження з відходами (сортування і вивіз вторинних ресурсів – поліетиленової плівки, паперу, скла, ПЕТ пляшок та інше).

Слід відмітити, що потужність комплексу розрахована тільки на прийняття відходів від підприємств, установ, організацій міста Люботина та його мешканців.

Такі ж проблеми виникли у багатьох містах Харківської обл. Для їх вирішення громади м. Первомайська та м.Лозової  вийшли з ініціативою будівництва подібних комплексів у себе, а в м.Богодухові вже завершується будівництво аналогічного комплексу.

Будівництво Комплексу не розпочато через деякі непорозуміння з громадою міста. З цього приводу СтройОбзору було надано інтерв’ю в.о. заступником губернатора Харківської області Євгенієм Шахненком, який повідомив, що полігон  твердих побутових відходів в Люботині буде побудовано, але на даний час іде коректування проекту. Для того, щоб прийти до консенсусу з територіальною громадою, обласна влада йде на серйозні поступки.

“У нас есть недопонимание с некоторыми представителями люботинской громады. Мы пошли на все уступки, чтобы этого недопонимания не было. Мы закончили корректировку объекта. Так, не соблюдалась санитарная норма расстояния от первых жилых домов, которые там находятся. Мы корректируем этот момент и относим на безопасное расстояние, которое утверждено санитарными нормами котлована, в котором будет сберегаться компост, с запасом. Требуется 300 метров, мы сделали 350”, - говорит Шахненко.

По словам чиновника, чтобы местные жители поняли, что с появлением современного полигона их жизнь улучшится, работы начнутся с уборки мусора на территории.

“Мы будем начинать с забора и рекультивации того мусора, который за 5 лет скопился. Люди увидят, что мы наводим порядок. Мы под этот проект запросили средства в фонде охраны окружающей среды. Есть уверенность, что мы до начала лета можем получить 30 миллионов гривен. У нас есть подрядчик, есть технологии. Мы хотим сделать в Люботине такой же полигон, как и в Богодухове”, - говорит Евгений Шахненко

Сподіваємося на те, що і в нашому місті з’явиться сучасний полігон ТПВ на якому будуть застосуватися новітні технології.

                             

    Відділ з питань розвитку інфраструктури міста та благоустрою

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.