Веб-портал міста Люботин » Головна » Відділення лабораторних досліджень м.Люботина інформує:«Профілактика поліомієліту» та «Найпоширеніші запитання про вакцінацію»

 Відділення лабораторних досліджень м.Люботина інформує:«Профілактика поліомієліту» та «Найпоширеніші запитання про вакцінацію»
Автор: Chekardina   Додано:17 квітня 2015   Переглядів:891   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

«Найпоширеніші запитання про вакцинацію»


Що таке вакцинація?

 Вакцинація — найефективніший спосіб захисту від  інфекційних захворювань. Імунна система реагує на  введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби.  В основному, вакцини вводяться в організм у вигляді уколу (ін’єкції). Деякі вакцини, наприклад, „жива” вакцина проти поліомієліту (ОПВ) — у вигляді крапель у рот (орально). Також „живі” вакцини можуть вводитися інтраназальним шляхом (у вигляді спрею в ніс).

Чому для дитини важливо робити щеплення? 

Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі — смерть.  Вакцинація захищає вашу дитину від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням — у випадку інфікування. Загартовування, добре харчування важливі для здоров’я дитини, але, на жаль, вони не захищають від інфекційних хвороб. Ніщо не  зможе захистити вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за вакцинацію. Альтернатив вакцинації немає.

Від яких інфекцій дитина отримує захист за календарем щеплень в Україні? 

Згідно з календарем профілактичних щеплень в  Україні дитина отримує захист від 10 інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту (свинки). Необхідні для дитини щеплення проти цих захворювань проводяться у поліклініці  безкоштовно. 

Чому важливо, щоб більшість дітей були вакциновані?

  Якщо 90–95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не пошириться територією країни, навіть якщо буде завезене з іншої  держави. Такий імунітет називається „колективним”. Колективний імунітет захищає дітей, котрим не можна проводити вакцинацію через постійні чи тимчасові протипоказання. А також дітей, котрі ще не отримали щеплень проти конкретних захворювань, оскільки не досягли віку, в якому вони проводяться. Наприклад, в Україні ваша дитина отримує щеплення проти кашлюка, починаючи з тримісячного віку.  До цього моменту вона захищена від інфекції завдяки  колективному імунітету. Колективний імунітет може бути сформовано лише в результаті охоплення вакцинацією понад 95% населення.

До чого може призвести зниження колективного імунітету?

 При зниженні колективного імунітету рівень захворюваності інфекціями,  проти яких проводиться вакцинація, зростає. Давно забуті інфекції можуть  бути завезені до країни з інших держав. Завдяки вакцинації в Україні з 1996 року не реєструються випадки поліо- мієліту, а з 2002 року нашу країну сертифіковано як територію, вільну від  поліомієліту. Але при цьому потрапляння вірусу поліомієліту на нашу територію є цілком реальним. Так наприкінці 2009 року вірус поліомієліту був  завезений до Таджикистану з Індії. З грудня 2009 по жовтень 2010 року в цій країні було зафіксовано кількасот випадків паралітичного поліомієліту.  З 2002 року це перший спалах захворювання у країнах СНД та Європи. З  Таджикистану вірус поліомієліту вже завезено до Росії та інших країн, що мають спільний кордон з Таджикистаном. Існує ризик подальшого розповсюдження захворювання у країнах СНД і Європи, в тому числі в Україні.  Україна має регулярне транспортне сполучення з Таджикистаном і Росією.  Вірус не зупиняють кордони між державами.

Чому вакцинуватися від інфекції краще, ніж перехворіти й отримати імунітет?

Захворювання, проти яких проводиться вакцинація, можуть призвести до  ускладнень, інвалідності та смерті. Вакцинація — безпечний спосіб формування захисту проти інфекцій. Слід враховувати, що імунітет проти інфекційних захворювань на все життя гарантований після перенесення лише деяких хвороб, наприклад, кору, паротиту, краснухи. Але ці захворювання  можуть викликати ускладнення. Чи варто ризикувати?

Чи існують альтернативні способи створення захисту  проти інфекцій?

Інших перевірених ефективних способів попередження інфекційних захворювань не існує. Загартовування, повноцінне харчування та інші елементи  здорового способу життя дуже важливі для здоров’я дитини. Але все це не  може захистити її від інфекцій, проти яких проводиться вакцинація, та їхніх  ускладнень.

 

Виконавець: лікар-епідеміолог Білецька І.В.