Людина - не товар!
Автор: Chekardina   Додано:5 травня 2015   Переглядів:893   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Людина - не товар!

 

    Поняття «торгівля людьми» існує вже кілька століть. На жаль, з цим ганебним явищем не покінчено і в наш час. Кожного року ошукування мільйонів людей в усьому світі приносить торговцям людьми прибутки на мільярди доларів.   Проблема торгівлі людьми має глибоке історичне й етно-національне коріння. На різних етапах свого розвитку суспiльство по-різному ставилося до неї: на ранніх стадіях історії ставлення до торгівлі людьми було досить ліберальним.
    Згодом людське співтовариство усвідомило неможливість існування такої форми використання людини, яка б дискримінувала та принижувала її гідність. Почалася багатолітня боротьба з цим ганебним явищем, що не припиняється і сьогодні.
    Торгівля людьми з поневоленням жертв – це сучасна форма давньої світової торгівлі рабами. Вона базується на ставленні до людини (в тому числі малолітньої дитини) як до товару, який можна купувати і продавати, змушувати до підневільної праці (підневільно працювати у секс-індустрії, в сільському господарстві, зареєстрованих та нелегальних підприємствах) за мізерну платню або взагалі безкоштовно.
    Торгівля людьми – це злочин, що ґрунтується на вербуванні, приховуванні та перевезенні людей виключно з метою їхньої експлуатації.
    З метою сексуальної експлуатації або примусового жебрацтва часто продавали і дітей. Україна продовжує бути країною транзиту для жертв торгівлі людьми з Центральної Азії.
    Всередині країни людей продавали з метою трудової експлуатації у сільському господарстві та сфері послуг, сексуальної експлуатації та жебрацтва.
    Безпритульні діти або діти з сиротинця є особливо вразливими до торгівлі людьми в Україні.
    З метою ефективного попередження щодо торгівлі людьми в Україні успішно діє низка міжнародних організацій та мережа громадських об’єднань.
    Значний внесок у справі протидії насильству та запобігання торгівлі людьми робить Міжнародна жіноча організація «ЛаСтрада-Україна», яка з 1997 року працює в напрямі ліквідації всіх форм дискримінації в суспільстві, сприяє дотримуванню прав людини, гендерній рівності та захисту прав дітей.
    Україна досягла певних скромних успіхів у запобіганні торгівлі людьми. Понад 50 тис. доларів США витрачено на тиражування та розповсюдження інформаційних матеріалів для підвищення обізнаності з проблемою серед потенційних жертв. Уряд також співпрацював з місцевими телевізійними каналами з метою транслювання соціальної реклами та інформаційних програм.
    Відповідно до статті 149 Кримінального кодексу України всі форми торгівлі людьми заборонено, а покарання за них є достатньо суворим і відповідає покаранням за інші тяжкі злочини.

 

 

                                                               Відділ з питань праці та зайнятості УСЗН ЛМР