Тепло і безпека.
Автор: Lubotin   Додано:12 грудня 2009   Переглядів:1326   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

У нашій країні як паливо широко використовуються природний і зріджений гази (вуглеводневі). Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.

Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотриму¬ватись правил безпечного користування газом, знати, до яких на¬слідків призводить порушення цих правил.

 

Зріджені гази в резервуарах та балонах перебувають у рідкому стані під тиском власної пари. При підвищенні температури вони пе¬реходять в газоподібний стан.

Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з при¬ладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах при¬міщень.

Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до їх складу додають домішки, у результати чо¬го з'являється запах гнилої капусти.

Запам'ятайте, що газ, яким користуються у побуті, є горючою ре¬човиною і при порушенні правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.

Для попередження виникнення небезпечної ситуації по¬трібно правильно користуватися побутовим газовим устаткуван¬ням.

При експлуатації газового устаткування не дозволяється підігрівати балони зі зрідженим газом, встановлювати їх поблизу опалю¬вальних приладів, виявляти витікання газу за допомогою запаленого сірника, користуватися несправними газовими приладами чи викори¬стовувати їх не за призначенням.

Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає над¬ходити газ, він накопичується, та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш, що може вибухнути. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, або протяг не зага¬сили полум'я.

Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.

Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над пли¬тою із запаленими пальниками.

Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.

Існують різні способи виявлення витікання газу. На око - на поверхні мильної води, якою обробляють трубу, на міс¬ці протікання газ виривається зі свистом. На запах - характерний запах, який виділяє газ, стає сильнішим поблизу місця протікання. Ніколи не шукайте місце протікання газу за допомогою відкритого полум'я.

 

При виявленні запаху газу в приміщенні необхідно уникати всіляких дій, які можуть викликати іскру, закрутити крани перед газовими приладами та на приладах, при газобалонному устаткуванні - вентиль на балоні та крани на плиті, відчинити вікно і двері, створивши протяг для провітрюван¬ня приміщення, не допускати в приміщенні відкритого вогню, не вмикати і не вимикати електроприлади та освітлення, щоб запобігти утворенню іскор, що можуть призвести до загорання газу та вибуху, повідомити про витікання газу в аварійно-диспетчерську служ¬бу газового господарства по телефону і залишити приміщення.

У населених пунктах, де нема газу, для приготування їжі, обі¬грівання приміщень використовується пічне опалення, яке є най¬більш пожеженебезпечним.

Для остереження від пожеж також необхідно виконувати основні правила безпеки:

не можна розпалювати складені в печі дрова, торф або вугілля бензином або гасом. Це може призвести до вибуху і отримання опіків;

щоб не загорілася підлога від вуглин, що можуть випасти з печі, на ній треба прибити металевий лист перед пічним отвором.

не можна висипати гарячий попіл біля парканів, дерев'яних бу¬дівель. Спочатку їх потрібно залити водою, і тільки потім - ви¬кинути.

Дотримання нескладних правил безпеки буде запорукою Вашого спокою і здоров’я.

 

УПСЗН, відділ з питань праці та зайнятості населення