Веб-портал міста Люботин » Головна » Безоплатна правова допомога – на захисті індивідуальних прав громадян

 Безоплатна правова допомога – на захисті індивідуальних прав громадян
Автор: Chekardina   Додано:18 січня 2016   Переглядів:677   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

 
   

 


 

  

Безоплатна правова допомога – на захисті індивідуальних прав громадян

 

 

 

       

          З метою забезпечення конституційного права кожної людини на захист з 1 липня 2015 року сто місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги відкрили двері для жителів місцевих громад у всіх регіонах України.

Згідно з Законом України “Про безоплатну правову допомогу” місцеві центри забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги  у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, таких як:

- малозабезпечені особи  (середньомісячний сукупний сімейний дохід яких не перевищує одного прожиткового мінімуму);

- інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість  пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

- ветерани війни та учасники бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом та членів сімей загиблих) стосовно питань, пов'язаних з їхнім соціальним захистом;

- особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною та інші.

Особи, які потребують представництва своїх інтересів у суді, але не мають достатніх фінансових можливостей для сплати послуг професійного захисника, можуть звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого адвоката, який  надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта.

Усі адвокати, які надають безоплатну правову допомогу, проходять конкурсний відбір та регулярне навчання і надають правову допомогу відповідно до встановлених стандартів якості.

Робота адвоката у справі сплачується у подальшому за рахунок держави. Ані адвокат, ані службові особи центру правової допомоги не мають права вимагати у людини жодної додаткової матеріальної винагороди за виконану роботу. Самостійно клієнт сплачує лише судовий збір (крім випадків, коли особа користується пільгами, передбаченими відповідними законами), проведення експертизи (якщо вона потрібна), публікації у пресі про виклик відповідача і таке інше.

         Забезпечення здійснення представництва інтересів суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу здійснюються центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Саме такий центр функціонує у місті Дергачі, звернутися за допомогою до якого мають можливість  не лише  мешканці  Дергачівщини, а й ті особи, що проживають у місті Люботин,   населених пунктах  Золочівського, Харківського та інших районів Харківської області.

Дергачівський місцевий центр безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує надання таких правових послуг:

-                  представництво інтересів особи у разі, якщо справа потребує розгляду у суді чи вже розглядається судом;

-                  складання документів, необхідних для захисту прав особи у суді.

Упродовж 10-ти днів з дати звернення особи з усіма необхідними документами Дергачівським місцевим центром з надання БВПД приймається рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги і призначається адвокат, який вестиме справу клієнта.

       Якщо справу можна вирішити без звернення до суду, центр проконсультує особу, яка звернулася по допомогу, та у разі потреби направить її до організації, яка допоможе вирішити проблему по суті.

Дергачівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташований за адресою: Харківська обл., Дергачівський район, м. Дергачі, пл. Перемоги, 14.

Режим роботи: понеділок — четвер: з 08-00 год. до 17-00 год.,

                            п'ятниця:                     з 08-00 год. до 15-45 год.

Телефон: (0263) 2-00-94, 2-00-76.

              E-mail: derhachi.kharkiv@legalaid.gov.ua

 

 

Директор Дергачівського місцевого центру  з надання БВПД   Л.М. Страхова