Веб-портал міста Люботин » Головна » Шановні мешканці міста!

 Шановні мешканці міста!
Автор: Svetlana   Додано:3 лютого 2016   Переглядів:1209   Категорія - [Головна, Процес декомунізації]
 
 (голосів: 2)

     У зв’язку з перейменування об’єктів, що підпадають під дію Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” відповідно до рішення Люботинської міської ради від 22.12.2015р №87,  надаємо роз’яснення щодо дій громадян при перейменуванні вулиць, провулків, тощо.

    Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування, тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують на сьогоднішній день обов’язкової заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа. Але все ж таки рекомендуємо внести відповідні зміни з метою уникнення в подальшому непорозумінь з державними органами, зокрема фіскальною службою.

    У разі необхідності (продаж, дарування, тощо) чи з власної ініциативи власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулись зміни у назві вулиці, провулку тощо, має право самостійно звернутись до органу державної реєстрації правна нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку із зміною назви чи перейменування вулиці, провулку тощо відповідно до рішення Люботинської міської ради від 22.12.2015р №87. Для цього потрібно отримати довідку про перейменування вулиці, провулку, тощо. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і довідки відділу містобудування та архітектури виконкому Люботинської міскої ради нотаріус видає новий правовстановлюючий документ з новою назвою об’єкту.

    Щодо внесення змін до правовстановлюючих документів юридичних осіб, зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань". Однак Законом не визначено пакет документів, що подається для державної реєстрації змін в даному випадку. Ніяких офіційних роз'яснень з боку Державної реєстраційної служби України з цього питання немає. При цьому пунктом 8 статті 2 Прикінцевих положень Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” передбачено внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, а саме до частини другої статті 10 : "2. Адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів: благодійних організацій; юридичних осіб, пов'язаних із прийняттям Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв'язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів".

    Таким чином, за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів у зв'язку з перейменуванням вулиці, адміністративний збір справлятися не буде. Законом не встановлено граничних термінів для проведення вказаних дій, таким чином, суб'єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

      Щодо внесення змін до паспортів громадян України в частині місця реєстрації, відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» у разі зміни адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це орган реєстрації місця проживання протягом десяти днів. Органом реєстрації є територіальні підрозділи Державної міграційної служби України. На підставі поданих особою або її законним представником відомостей працівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України в той самий день вносить необхідні зміни до паспортного документа та протягом семи днів до реєстраційного обліку. Перереєстрація також може проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміні прізвища тощо, тобто коли у людини виникає потреба.

    Виготовлення табличок з найменуванням вулиць, які були перейменовані, буде здійснюватись за бюджетні кошти.

 

Відділ юридичного забезпечення