Сайт міста Люботин » Головна » Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць

 Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць
Автор: Svetlana   Додано:12 лютого 2016   Переглядів:1026   Категорія - [Головна, Управління СЗН]
 
 (голосів: 0)

         Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць.

  Одним із напрямків стимулювання роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць є щомісячна компенсація фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних. Згадана компенсація передбачена ст. 26 і 27 Закону України «Про зайнятість населення» і надається службою зайнятості з травня 2013 року. Право на таку компенсацію мають роботодавці, які за направленнями служби зайнятості працевлаштовують безробітних на новостворені робочі місця строком не менше ніж на 2 роки». Якщо місячний мінімальний розмір компенсації складає біля 500 грн. за рік, при мінімальній зарплаті, роботодавець отримує біля 6 тис. грн. відшкодувань. Відповідно, чим більша зарплата, тим більший розмір компенсації. Основні вимоги до роботодавців для отримання компенсацій: робоче місце повинно бути новим, тобто створеним у результаті діяльності суб’єкта господарювання, збільшення штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців) або модернізації чи зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок і вмінь працівника; роботодавець не повинен мати заборгованості зі сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; він також не має бути банкрутом і проти нього не може бути порушена справа про банкрутство.

   Механізм отримання компенсації простий. Якщо всі критерії витримані, роботодавцеві достатньо лише подати чи надіслати до центру зайнятості заяву та довідку встановленого зразка. Все інше ‑ справа фахівців центрів зайнятості, які на підставі даних з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму нарахованого та сплаченого єдиного внеску працевлаштованої на нове робоче місце особи, щомісяця, в автоматичному режимі, будуть перераховувати кошти на рахунок роботодавця в сумі фактично сплаченого ним єдиного внеску за працевлаштованих осіб.     Але, отримуючи суттєву матеріальну підтримку, роботодавець повинен взяти на себе певні зобов’язання: роботодавець повинен працевлаштувати безробітного на нове робоче місце строком не менше ніж на 2 роки; у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення цього терміну сума виплачених коштів повертається в повному обсязі залежно від джерела компенсації або ж на його робоче місце за направленням служби зайнятості працевлаштовується інший безробітний у межах дворічного терміну; роботодавець не може погіршувати умови праці, встановлені на день працевлаштування.

   Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» передбачено компенсацію роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування вимушених переселенців не більше 6 місяців, за умови, що ці безробітні будуть працевлаштовані на рік за строковими договорами.  Така компенсація не може бути більшою від середньообласного розміру зарплати. 

         Якщо роботодавці планують створити нові робочі місця, то вони можуть заздалегідь звернутися в службу зайнятості для підбору на перспективу кадрів чи для замовлення їхнього професійного навчання.

   Є ще й такий шлях: з безробітних – у роботодавці.  Безробітні мають можливість пройти навчання з основ підприємницької діяльності, отримати одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності і відкрити власну справу, а відтак створити нове робоче місце не лише для себе, а й для своєї родини, краян. Створивши нове робоче місце, колишній безробітний може співпрацювати зі службою зайнятості в якості роботодавця і отримувати компенсацію єдиного внеску.

  Додержання роботодавцями соціальних гарантій в оплаті праці, рівні заробітної плати,  є важливим для працівників при нарахуванні страхового стажу і в кінцевому результаті – для призначення їх пенсій у майбутньому.

 Отже, вигідно для роботодавців вести легальний бізнес, створювати нові робочі місця, працевлаштовувати на них безробітних та отримувати витрати на єдиний соціальний внесок.                 

Управління соціального захисту населення

                                                                    Відділ  з питань праці та зайнятості населення    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.