Сайт міста Люботин » Головна » Обережно: нітрати!

 Обережно: нітрати!
Автор: Svetlana   Додано:15 квітня 2016   Переглядів:657   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Обережно: нітрати!

 

   Чиста питна вода – це життя та залог здоров’я людини, але питні водні ресурси, особливо джерела децентралізованого водопостачання (колодці, каптажі, криниці), на жаль забруднені шкідливими для організму людини сполуками, серед яких найбільш небезпечними є нітрати. Нітрати – це солі азотної кислоти, кінцеві продукти мінералізації органічних азотвміщуючих речовин. Шкідливими для здоров’я є продукти окислення нітратів – нітрити, які утворюються під дією високих температур (кип’ятіння) та безпосередньо в організмі під дією мікрофлори шлунково – кишкового тракту. Тому треба пам’ятати, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки збільшує її токсичність, на вигляд є чистою, прозорою, без запаху та помітних домішок, звичайна на смак.  

  Споживання питної води з перевищенням допустимих рівнів вмісту нітратів може викликати нітратне отруєння, особливо це небезпечно для дітей до 3х років життя та вагітних. Забороняється розводити дитячу суміш водою із джерел децентралізованого водопостачання без лабораторного дослідження її на вміст нітратів. Понад 50% населення м. Люботин використовують питну воду із громадських та індивідуальних колодязів. В 2015р  із 73 лабораторно досліджених проб питної води із колодязів в 42 (57,5%) виявлено перевищення допустимих рівнів вмісту нітратів, що свідчить про забруднення органічними речовинами.

  З метою попередження виникнення отруєнь, пов’язаних з вживанням недоброякісної питної води, особливо серед дітей до 3х років життя, необхідно утримувати колодязі в належному стані: стіни колодязів повинні бути непроникними для талих та дощових вод, зверху зрубу мати кришку та встановити навіс, навколо колодязя виділити елементарну зону санітарної охорони та встановити огорожу для неможливості безпосереднього під’їзду автотранспорту та доступу тварин. Використання індивідуальних цеберок заборонено, бо це може призвести до забруднення води, найкращим пристроєм для  підйому води із колодязя є встановлення насосів, що дає можливість повністю виключити можливість забруднення води. Дуже важливо чистити колодязі не рідше 1 разу на три роки.

  Згідно  спільного наказу Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, Головного управління Держсанепідслужби у Харківській області та  ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»  від 13.05.2013 № 347/537/48 «Про попередження  водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей». лабораторні дослідження води питної з колодязів, що використовують для годування та пиття дітям до 3-х років, (на вміст нітратів)  виконуються безкоштовно.

 По всім питанням, пов’язаним з лабораторними дослідженнями питної води, необхідно звертатись до медичних працівників, які обслуговують населення даної території, або до  Люботинського міського лабораторного відділення Нововодолазької міськрайонної філії ДУ  «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» (м. Люботин, в’їзд Театральний, 8. тел 741-12-22, 741-12-25)

 

Зав.Люботинського міського

лабораторного відділення

В.А Мінін   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.