Веб-портал міста Люботин » Головна » Як відновити виконавче провадження переселенцю?

 Як відновити виконавче провадження переселенцю?
Автор: Chekardina   Додано:10 червня 2016   Переглядів:1863   Категорія - [Головна, Переселенцям]
 
 (голосів: 1)

Як відновити виконавче провадження переселенцю?

 

На сьогоднішній день більшість документів, які знаходились на непідконтрольній українській владі території Луганської та Донецької області у зв’язку з бойовими діями втрачено. Законодавством України встановлено відповідний порядок для поновлення втрачених документів. Судові рішення про майнові та немайнові стягнення не є винятком. Для стягнення боргу з відповідача, необхідно відновити судове та виконавче провадження. Тож дотримуйтесь такого алгоритму дій:

1. Зверніться до відділу державної виконавчої служби, в якому знаходилось виконавче провадження з листом щодо стану провадження. Нагадуємо! Відділи державної виконавчої служби перереєстровані на території підконтрольній українській владі та знаходяться за новими адресами. Дізнатись, де знаходиться потрібний вам відділ виконавчої служби Донецької чи Луганської області можна на сайті Міністерства юстиції України. Виконавча служба на Ваш лист повідомить, що виконавче провадження у зв’язку з військовими діями втрачено. Ця відповідь буде підставою для звернення до суду з заявою про відновлення судового провадження.

2. Зверніться до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження відповідно до підсудності встановленої розпорядженням Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 №2710/38-14. Адресу суду можна знайти на офіційному веб-порталі «Судова влада».

В заяві зазначаєте:

-         яке провадження Ви просите відновити (номер провадження);

-         чи було у справі ухвалено рішення по суті справи або постановлена ухвала про закриття провадження;

-         ваш процесуальний статус в справі (позивач, відповідач);

-         учасники провадження, їх місце проживання чи місцезнаходження;

-         що Вам відомо про обставини втрати провадження, про місцезнаходження копій документів провадження;

-         які саме документи по справі ви вважаєте необхідним поновити;

-         для якої мети необхідне їх поновлення.

Якщо ви не можете особисто приймати участь в судовому засіданні, зазначте в заяві щоб справу розглянули без вашої участі та вкажіть причини з яких ваша участь неможлива. До заяви про відновлення втраченого провадження бажано додати документи або їх копії, що збереглись у вас і стосуються справи.

Звертаємо увагу: відповідно до ст. 409 ЦПК України судовий збір за подачу  заяви про відновлення втраченого судового провадження не сплачується! 

За результатами розгляду зібраних і перевірених матеріалів суд ухвалює рішення про відновлення втраченого провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.

3. Зверніться до суду із  заявою про видачу дубліката виконавчого листа. Заява про видачу дубліката розглядається в судовому засіданні з викликом сторін і заінтересованих осіб. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про видачу дубліката. За видачу дубліката сплачується судовий збір у розмірі 0,03 мінімальної заробітної плати, що складає 41,34 грн.

Судовий збір не сплачується:

-         у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі;

-         у справах про стягнення аліментів;

-         в інших випадках передбачених законом. Вичерпний перелік категорій громадян, які не сплачують судовий збір визначені ст.5 Закону України «Про судовий збір».

4. Дублікат виконавчого листа направляєте поштою на адресу чи надаєте особисто до відділу державної виконавчої служби, до якого Ви звертались щодо стану виконавчого провадження. До дублікату обов’язково додаєте заяву про відновлення виконавчого провадження. У заяві зазначаєте:

- номер провадження, яке потрібно відновити;

-  реквізити виконавчого документа (номер, дата, найменування суду);

- сторони виконавчого провадження, їх місце проживання чи місцезнаходження (у разі наявності інформації);

- обставини втрати матеріалів виконавчого провадження.

Державний виконавець, в свою чергу, виносить постанову про відновлення втраченого (знищеного) виконавчого провадження і не пізніше наступного дня надсилає її стягувачу та боржнику.

 

Євген Забродній, головний спеціаліст відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги 
Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях