ДІТИ І ЗАКОН
Автор: Lubotin   Додано:25 лютого 2010   Переглядів:1400   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Харківською міжрайонною прокуратурою Харківської області проаналізовано стан додержання законодавства щодо попередження бездоглядності, злочинності та правопорушень серед неповнолітніх на території Харківського району у 2009 році.

У 2009 році злочинність серед неповнолітніх, що мешкають на території району зросла та потребує значної уваги з боку місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Минулого року на території Харківського району підлітками вчинено 63 злочини проти 36 злочинів у 2008 році, що на 57 % більше, ніж торік. При цьому переважна їх кількість відноситься до категорії тяжких, третина злочинів вчинена у групі ( у т.ч. змішаних). Стурбованість викликає збільшення кількості злочинів, учинених з особливою зухвалістю (хуліганські прояви), зростання розбійних нападів, крадіжок. Мали місце факти вчинення дітьми навмисних убивств.

 

 

Ні для кого не є новиною, що злочин - це кінцевий результат чиєїсь діяльності чи бездіяльності. Що передує цьому суспільно небезпечному явищу? Сім'я, недостатнє виховання, упущення та формалізм в роботі педагогічного колективу, неефективна профілактична робота щодо запобігання бездоглядності та злочинності серед дітей на початкових стадіях, недостатнє фінансування програм, які стосуються дітей та молоді?

За місцем проживання злочинність серед неповнолітніх характеризується таким

чином:

- м. Мерефа - 17 злочинів, сел. Безлюдівка - 1, м. Південне - 1, сел. Високий -4, сел. Пісочин -13, Бабаї - 2, сел. Рогань - 2, сел. Кулиничі - 4, с. Липці - 2.

Відчуження від шкільного середовища чи трудового колективу - одна з передумов бездоглядності та безпритульності дітей і підлітків, що в подальшому закінчується вчиненням суспільно небезпечних діянь, злочинів. Так значна кількість злочинів, що скоїли неповнолітні - це підлітки, які не навчались і не працювали

Результати аналізу свідчать, що однією з головних причин скоєння неповнолітніми злочинів є низький стан профілактичної роботи та забезпечення зайнятості неповнолітніх. Неповнолітні не мають можливості конкурувати на ринку праці, мають надмір зайвого часу. Відповідні служби району не приділяють належної уваги організації зайнятості та змістового дозвілля неповнолітніх за місцем їх мешкання

На території Харківського району залишається не вирішеним питання про відкриття районного молодіжного центру зайнятості, відсутня організація оплачуваних громадських робіт для неповнолітніх.

Упущення в організації зайнятості дітей цікавим дозвіллям - ще одна з причин втягування їх у протиправні дії, вчинення злочинів. На території району до тепер відсутні підліткові клуби за місцем проживання.

Кількість дітей, що виховуються в неблагополучних сім’ях, та таких, що постраждали від насильства в сім’ї, зростає. Ця категорія дітей потребує комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

 

 

Проте в Харківському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під соціальним супроводом перебуває лише 20 сімей, де виховується 45 дітей та 3 неповнолітніх, які перебувають під опікою, а значна кількість сімей з дітьми зазначеної категорії, що мешкають на території району, не охоплені соціальним супроводом.

Під час перевірок встановлювалось, що організація соціального супроводу сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, сімей, у яких існує ризик передачі дитини до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та інших категорій, які потребують соціального захисту Харківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ведеться не належним чином. Значна кількість сімей, в яких виховуються неповнолітні, і які складають групу ризику, залишаються поза увагою центру соціальних служб.

Дотепер залишається не вирішеною гостра необхідність створення центру соціально-психологічної реабілітації дітей в системі служби у справах дітей Харківської РДА на території Харківського району.

У минулому році 40 неповнолітніх, мешканців району засуджено судами за скоєння злочинів, до відділів міліції за скоєння різних правопорушень доставлено понад 200 неповнолітніх.

Питання профілактики злочинності та правопорушень серед неповнолітніх потребує невідкладного вирішення спільними зусиллями органів влади, місцевого самоврядування, органів контролю та правоохоронних органів, оскільки діти - це наше "завтра". Якими ми сьогодні їх ростимо, таким і буде майбутнє суспільство.

 

 

У 2009 році Харківською міжрайонною прокуратурою Харківської області планувалися і проводились перевірки додержання законодавства України щодо захисту прав і свобод неповнолітніх на підприємствах, в організаціях району, в кримінальних міліціях, у службах у справах дітей. Проводилися перевірки щодо захисту житлових прав неповнолітніх, правопорушень і злочинності серед неповнолітніх та інші.

Прокуратурою району внесено 38 подань та приписів про усунення виявлених під час перевірки порушень, за актами прокурорського реагування 71 посадова особа притягнута до дисциплінарної відповідальності Внесено 14 протестів, порушено 2 кримінальні справи, відшкодовано 21 тис. гривень.

 

 

 

Старший помічник Харківського

міжрайонного прокурора, радник юстиції

Л. М. Гайдамака

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.