Веб-портал міста Люботин » Головна » В Харківській області споживання газу скоротилось на 10%

 В Харківській області споживання газу скоротилось на 10%
Автор: Chekardina   Додано:31 серпня 2016   Переглядів:833   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

В Харківській області споживання газу скоротилось на 10%

 

Впродовж І півріччя 2016 року споживачами Харківської області використано 435 млн. м куб. природного газу, що на 10% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.  Повернення до щорічної тенденції скорочення обсягів споживання газу сталось лише після закінчення опалювального сезону. Адже під час зимових холодів, надлишкові розміри субсидій не сприяли його економії.

 

74% газу, що доставляється ПАТ «Харківгаз» всім категоріям споживачів, витрачається в побуті мешканцями Харківської області. І саме від цій категорії в значній частині залежить стан та розвиток газових мереж. В умовах, коли домоволодіння споживають більше газу, а розрахунок за це проводять паперовими протоколами, виникає дефіцит коштів для забезпечення стабільної роботи газових мереж.

 

В середньому споживач газу, що користується лише газовою плитою, в Харківській області оплачує саме за доставку газу в свій дім приблизно 3 грн. щомісяця. «Якщо у споживача оформлена субсидія, ПАТ «Харківгаз» за свої послуги «живими» коштами не отримує навіть цієї суми. Така ситуація, коли потреби газорозподільної галузі ігноруються, призведе до тривалих зупинок газопостачання. Адже ні 3 гривнями, ні протокольними папірцями дірки в газопроводах не залатати», - зазначив директор комерційний ПАТ «Харківгаз» Юрій Маслюк.

 

ПАТ «Харківгаз» обслуговує 17 тис. км газопроводів. Кошти, що надійшли від споживачів дозволили з початку року перевірити та усунути витоки газу на 2,2 тис. км газових мереж. До опалювального сезону такі роботи продовжуватимуться. Але, як працюватимуть газові мережі в період холодів, залежить виключно від розміру капіталовкладень в їх стабільну роботу.

 

 

 

Довідка: ПАТ «Харківгаз» здійснює розподіл природного газу на території Харківської області. Підприємство обслуговує 17 тис. км. газопроводів. Щорічні обсяги транспортування складають близько 800  млн. м. куб. природного газу. ПАТ «Харківгаз» забезпечує природним газом понад 450 тис. домоволодінь Харківщини. Підприємство є одним з найбільших роботодавців та платників податків області. Штат підприємства складає близько 3 тис. працівників. Щорічні податкові відрахування Компанії до бюджетів усіх рівнів становлять більше 100 млн. гривень.