Сайт міста Люботин » Головна » ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ В ПЕРІОД ПАВОДКУ

 ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ В ПЕРІОД ПАВОДКУ
Автор: Lubotin   Додано:15 березня 2010   Переглядів:955   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

У зв”язку з можливим підтопленням Ваших помешкань,сільськогосподарських угідь, лісів, доріг уснує ризик спалахів інфекційних хвороб. Ви можете зарадити цій біді, дотримуючись деяких простих правил гігієни.

За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полей, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби – збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д. яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.

 

У разі неможливості постачання якісної привізної води для пиття можна користуватися тільки добре прокип”яченою водою.

Для господарських цілей, будь ласка, також користуйтеся тільки добре прокип”яченою водою.

Для харчування використовуйте тільки продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі обов”язково застосовуйте термообработку (варіння, смажіння, запікання). Овочі та фрукти ретельно мийте кип”яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом.

У зв”язку з теплим періодом року збільшується ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжо приготовлену їжу.

Перед їжею – обов”яково ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфектантами серветками.

Комахи (мухи,оси, комари та інші), гризуни (щури, миші) можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб. Звертайтесь до закладів санітарно-епідеміологічної служби з проханням про знищення комах та гризунів, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях. За неможливості проведення таких масових заходів подбайте про себе самі, звернувшись за консультацією та допомогою до закладів санепідслужби, лікарень, поліклінік, стаціонарних фельдшерсько-акушерських пунктів.

Щодо використання землі для сільськогосподарських робіт, то радимо Вам звернутись до закладів санепідслужби з проханням про проведення дослідження грунту за мікробіологічними показниками. Позитивні результати гарантуватимуть Вам безпеку щодо виникнення інфекційних захворювань.

 

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

- провести рекультивацію земель (очистити поверхню грунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;

- індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном, або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;

- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів;

- провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;

- трупи загиблих тварин та птиці зібрати і захоронити на скотомогильниках під контролем закладів санітарно-епідеміологічної та ветеринарної служб.

У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель,пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування томі, що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.

Не гайте часу! Бережіть своє здоров”я та здоров”я близьких Вам людей!

Пам”ятайте, що особливо у цей тяжкий для Вас час зберегти здоров”я Вам і Вашим рідним допоможуть дуже прості правила гігієни!!!

 

 

Лікар з загальної гігієни

Люботинської міської СЕС В.Б. Ісаєв

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.